Державне підприємство Чернігівський ЕТЦ
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

новости

Повідомлення стосовно заповнення Е-декларацій

ДП «Чернігівський ЕТЦ» повідомляє, що з 01.01.18 року розпочинається заповнення Е-декларацій.

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій дивіться за посиланнями: Заповнення Е-декларацій та Пам'ятка декларанту!

 

Повідомлення в сфері запобігання корупції

ДП «Чернігівський ЕТЦ» повідомляє, що Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало прийом повідомлень про корупцію на спеціально створену телефонну лінію в цілодобовому режимі. Номер телефону: +38(044)200-06-91.

Відбувся виїзний семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівел

23 листопада 2017 року відбувся виїзний семінар для керівників служб та відповідальних за безпечну експлуатацію будівель та споруд ПАТ «Укрнафта» Гнідинцівський газопереробний завод» на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд» 23 листопада 2017 року відбувся виїзний семінар для керівників служб та відповідальних за безпечну експлуатацію будівель та споруд ПАТ «Укрнафта» Гнідинцівський газопереробний завод» на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд»

На прохання керівництва ПАТ «Укрнафта» Гнідинцівський газопереробний завод», 23 листопада 2017 року ДП «Чернігівським ЕТЦ» організовано та проведено виїзний семінар для керівників служб та відповідальних осіб підприємства на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд».

Історично між нашими підприємства склалися добропорядні, теплі, дружні відносини та стосунки. Якість і своєчасність надання послуг ДП «Чернігівським ЕТЦ» стало запорукою безпеки виробництва та безаварійної роботи заводу.

Гнідинцівський газопереробний завод є не тільки стратегічним партнером для ДП «Чернігівський ЕТЦ», але й одним із не багатьох підприємств в Україні, та єдиним підприємством в Чернігівській області, де у 1995-1996 роках разом з представниками науково – дослідних інститутів, спеціалістами заводу, експертами ДП «Чернігівський ЕТЦ, інспекторами Держнаглядохоронпраці започатковувалась та відпрацьовувалась загальнодержавна організаційна та практична складова з питань забезпечення надійної та безпечної експлуатації будівель та споруд. Завдяки своєчасному розумінню керівництвом заводу необхідності впровадження цієї роботи, ідеї вищезазначеного напрацювання знайшли своє подальше втілення у законодавчих та нормативних актах України.

Отже не дивно, що перший виїзний семінар відбувся саме у стінах  Гнідинцівського газопереробного заводу.

У відповідності до визначеної тематики, заступник директора з виробництва ДП «Чернігівський ЕТЦ», експерт з технічного обстеження будівель і споруд, член Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі» Олександр Побережний ознайомив слухачів з сучасними підходами та новітніми вимогами законодавства з питань забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд.

Окремим блоком семінару стало надання методичної допомоги та відповідних роз’яснень з тематики заходу, а також надання відповідей на багаточисельні запитання слухачів як по визначеним темам семінару, так і по іншим проблемним та хвилюючим питанням з безпечної експлуатації будівель та споруд.

Всі учасники семінару отримали відповідні свідоцтва про підвищення кваліфікації та добірку законодавчих і нормативних документів. Підтвердженням успішно проведеного семінару стало дружнє фото.

Повідомлення про проведення Всеукраїнського тижня права 04-08 грудня 2017 року

Державне підприємство «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» в рамках затвердженого наказом Державної служби України з питань праці Плану заходів до проведення Всеукраїнського тижня права 04 - 08 грудня 2017 року, здійснює публікацію матеріалів з питань реалізації і захисту прав людини (в межах компетенції Держпраці) та повідомляє про діяльність громадської приймальні в приміщенні центру в період 04-08 грудня 2017 року. Державне підприємство «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» в рамках затвердженого наказом Державної служби України з питань праці Плану заходів до проведення Всеукраїнського тижня права 04 - 08 грудня 2017 року, здійснює публікацію матеріалів з питань реалізації і захисту прав людини (в межах компетенції Держпраці) та повідомляє про діяльність громадської приймальні в приміщенні центру в період 04-08 грудня 2017 року.

В рамках затвердженого наказом Державної служби України з питань праці Плану заходів до проведення Всеукраїнського тижня права 04 - 08 грудня 2017 року, Державне підприємство «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» здійснює публікацію матеріалів з питань реалізації і захисту прав людини (в межах компетенції Держпраці).

Ознайомитись з матеріалами можна ТУТ.

Додатково повідомляємо, що в період з 04 по 08 грудня 2017 року за адресою підприємства м. Чернігів, вул. Красносільського, 89, каб. №1 буде організована громадська приймальня, метою якої є надання населенню безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини у межах компетенції Держпраці. З питань роботи громадської приймальні та отримання правової допомоги звертатися за вищевказаною адресою або по тел. (0462) 617-750.

 

З повагою,

колектив ДП «Чернігівський ЕТЦ»

 

Навчання з питань охорони праці – на сторожі збереження життя та здоров'я працівників

З 06 по 09 листопада 2017 року фахівцями Державного підприємства «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» організовано та проведено виїзне навчання з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів одного з найбільших підприємств області - ПАТ «А/Т Тютюнова компанія В.А.Т. «Прилуки». З 06 по 09 листопада 2017 року фахівцями Державного підприємства «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» організовано та проведено виїзне навчання з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів одного з найбільших підприємств області - ПАТ «А/Т Тютюнова компанія В.А.Т. «Прилуки».

З 06 по 09 листопада 2017 року фахівцями Державного підприємства «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» організовано та проведено виїзне навчання з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів одного з найбільших підприємств області - ПАТ «А/Т Тютюнова компанія В.А.Т. «Прилуки».

Згідно навчального курсу, слухачам були запропоновані для вивчення дисципліни, що стосувалися основних положень Закону України «Про охорону праці», Кодексу Законів про працю та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування, пожежної безпеки, електробезпеки на підприємстві, вибухонебезпеки виробництв та вибухозахисту, розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, організації роботи з охорони праці, системи управління охороною праці, державного управління охороною праці, а також гігієни праці, медичних оглядів, профілактики професійних отруєнь і захворювань, надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку.

Окрім методистів та експертів технічних з промислової безпеки ДП «Чернігівський ЕТЦ», викладачами виступили представники Управління Держпраці у Чернігівській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області, професіональний лікар-психофізіолог.

Слухачам були роздані навчально-методичні матеріали, продемонстровані сучасні презентації з використанням мультимедійних засобів навчання, для практичної роботи застосовано реанімаційний тренажер з тренування навичок серцево-легеневої реанімації.

Спілкування проходило в обстановці професіоналізму, відкритості та доброзичливості.

Завершенням навчального процесу стала успішна сдача іспиту Комісії Управління Держпраці у Чернігівській області з видачею посвідчень встановленого зразка.

Семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд»

07 листопада 2017 року у ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбувся черговий семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд» 07 листопада 2017 року у ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбувся черговий семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд»

07 листопада 2017 року у ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбувся черговий семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд»

На численні запити роботодавців, у зв’язку із зміною у законодавстві та появою цілої низки нормативних актів, які регламентують порядок та організацію роботи з питань безпечної експлуатації  будівель та споруд, 07 листопада 2017 року проведено черговий семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель і споруд», в якому взяли участь 33 слухачі.

У відповідності до визначеної тематики, заступником директора з виробництва ДП «Чернігівський ЕТЦ», експертом з технічного обстеження будівель і споруд, членом всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі» Олександром Побережним  до уваги запрошених було запропоновано розгляд наступних питань:

-   зміни в законодавчій та нормативній базі з питань безпечної експлуатації будівель і споруд;

-   загальні принципи збереження надійності, безпеки та експлуатаційної придатності існуючих будівель та інженерних споруд;

-   експлуатаційна придатність будівель та споруд;

-   догляд та нагляд за існуючими будівлями та спорудами (види та вимоги до контролю);

-   вимоги щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану (настанова ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016).

Основна мета семінару – ознайомлення слухачів з новими підходами та вимогами законодавства з питань забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд, надання методичної допомоги з цих питань. 

Слухачам була продемонстрована сучасна презентація з використанням мультимедійних засобів навчання.

Актуальність та нагальність заходу підтверджена багаточисельними запитаннями слухачів як по визначеним питанням семінару, так і по іншим проблемним питанням з безпечної експлуатації будівель та споруд.

В процесі обговорення, досвідченим у цій галузі фахівцем О.Побережним надані вичерпні відповіді на запитання слухачів та відповідні роз’яснення з актуалізації зазначеного напрямку діяльності.

По закінченні заходу всі учасники отримали свідоцтва щодо підвищення кваліфікації за результатами проведеного семінару, добірку законодавчих і нормативних документів та висловили побажання подальшої співпраці в цьому напрямку.

seminar-1

Атестація керівного стану – дієвий засіб поліпшення якісного складу персоналу

03 листопада 2017 року, відповідно до затвердженого графіку, у Державному підприємстві «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» проведено чергову атестацію керівного складу. 03 листопада 2017 року, відповідно до затвердженого графіку, у Державному підприємстві «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» проведено чергову атестацію керівного складу.

03 листопада 2017 року, відповідно до затвердженого графіку, у Державному підприємстві «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» проведено чергову атестацію керівного складу.

В процесі роботи атестаційною комісією було розглянуто подані матеріали, заслухано відгуки-характеристики на кожного працівника, обговорено їх професійні, організаційні та ділові якості і результати роботи, заслухано вичерпні відповіді на запитання, надано необхідні зауваження та рекомендації щодо поліпшення діяльності на дорученій ділянці роботи.

Атестація проходила в обстановці вимогливості, доброзичливості, об’єктивності та неупередженості.

По кожному з атестованих працівників прийняті відповідні рішення атестаційної комісії щодо відповідності займаній посаді, рекомендації в резерв на вищу посаду або відповідності займаній посаді за умови виконання рекомендацій комісії.

Слід зазначити, що періодична атестація керівного складу має особливе значення для перспектив розвитку ДП «Чернігівський ЕТЦ», оскільки сприяє поліпшенню якісного складу персоналу, його ефективному використанню, зростанню професійної компетентності керівників різного рівня, що дозволить сформувати якісний кадровий резерв та окреслити перспективи їх кар’єрного росту в межах підприємства.

Заходи, присвячені боротьбі з корупцією

23.10.2017 року на черговій виробничій нараді ДП «Чернігівський ЕТЦ», присвяченій в тому числі питанням запобігання корупції, були розглянуті пропозиції щодо внесення до тексту договорів про надання послуг підприємством норм антикорупційного характеру. 23.10.2017 року на черговій виробничій нараді ДП «Чернігівський ЕТЦ», присвяченій в тому числі питанням запобігання корупції, були розглянуті пропозиції щодо внесення до тексту договорів про надання послуг підприємством норм антикорупційного характеру.

23.10.2017 року на черговій виробничій нараді ДП «Чернігівський ЕТЦ», присвяченій в тому числі питанням запобігання корупції, були розглянуті пропозиції щодо внесення до тексту договорів про надання послуг підприємством норм антикорупційного характеру.

За результатами обговорення ухвалено рішення доповнити зміст відповідних договорів пунктами, які закріплюють обов’язок сторін договору дотримуватися під час його виконання вимог антикорупційного законодавства, а також негайно повідомляти, у випадку виявлення в поведінці представників іншої сторони ознак будь-якого корупційного прояву, про це керівника такої сторони для оперативного вжиття заходів, передбачених діючим законодавством.

Відповідні норми (витяги з тексту договорів) розміщені на веб-сайті підприємства в розділі «запобігання проявам корупції».

Вітання із Днем захисника Вітчизни і святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Шановні друзі, колеги, співвітчизники!

Щиро вітаю Вас із Днем захисника Вітчизни і святом Покрови Пресвятої Богородиці!
Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів. Як відомо, це свято набуло особливої шани в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Звертаючись до неї, вони казали: "Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!"
Тож вітаю всіх козаків із цим радісним святом і бажаю міцного здоров'я, щастя, наснаги у відродженні найкращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашої рідної України!
Особливо у день захисника України, 14 жовтня, ми хочемо віддати данину поваги всім нашим воїнам, які відстоюють незалежність українського народу та суверенітет української держави. Ви втілюєте мужність, силу та героїзм захисників рідної землі в нелегкі для України часи. Нехай же Ваша сила буде завжди заснована на любові. Нехай мир буде аксіомою, а не винятком. Нехай на Вас завжди чекають удома! Ви наша гордість і честь! 
Слава Україні!

З повагою,

Директор 
ДП Чернігівський ЕТЦ
М. Штанько

 

Поборемо корупцію разом! Скажи ні корупції!

   З метою посилення роботи в частині запобігання та протидії корупції 04 вересня 2017 року в ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбулись загальні збори трудового колективу з проведенням позачергового інструктажу з вищезазначених питань. З метою посилення роботи в частині запобігання та протидії корупції 04 вересня 2017 року в ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбулись загальні збори трудового колективу з проведенням позачергового інструктажу з вищезазначених питань.

Вступним словом директор підприємства Штанько М.І. ознайомив працівників з задачами які стоять перед державою та безпосередньо перед Держпраці, управліннями Держпраці та державними підприємствами Держпраці в частині запобігання та протидії корупції та висвітлив питання які були розглянуті на превентивному заході за участі Головних управлінь Держпраці, відповідальних осіб з питань запобігання та протидії корупції та директорів державних підприємств і установ, що належать до сфери управління Держпраці який відбувся  31 серпня 2017 року під головуванням Голови Держпраці Романа Чернеги. Керівник підприємства наголосив про відповідальність кожного працівника по забезпеченню виконання відповідних заходів та завдань з запобігання та протидії корупції: «Якщо людина, яка бере хабар, не думає про долю країни, про тих воїнів, які її захищають, то хоча б потрібно замислитись про долю рідних та близьких, дітей», - підкреслив Микола Штанько.

      Уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції ДП «Чернігівський ЕТЦ» Олександр Побережний разом з юрисконсультом провели позачерговий інструктаж з працівниками підприємства щодо дотримання норм чинного антикорупційного законодавства по таким темам:

-         аналіз антикорупційного законодавства;

-         суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення;

-         суб’єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії корупції;

-         заходи щодо запобігання та протидії корупції;

-         відповідальність за корупційні правопорушення,

з занесенням у протокол наради та наданням відповідної пам’ятки.

     Додатково для всіх працівників ЕТЦ була доведена інформація:

-         щодо посад та напрямків діяльності з високим ризиком корупційних проявів по підприємству;

-         щодо аналізу процедури та етапів виконання робіт і надання послуг (від аналізу замовлення до затвердження результатів робіт і надання їх замовнику) з високим ризиком корупційних проявів;

-         щодо  методів та способів усунення шляхів корупційних проявів та усунення фактів виникнення конфлікту інтересів;

      За результатами зборів та проведеного позачергового інструктажу оформлено протокол за підписом кожного працівника та надана відповідна пам’ятка з вищезазначених питань. 

24 серпня день Незалежності України

Щиро вітаю Вас із визначним для нашого суспільства святом — Днем незалежності України! Щиро вітаю Вас із визначним для нашого суспільства святом — Днем незалежності України!

Шановні  колеги!

Від колективу ДП «Чернігівський ЕТЦ Держпраці»  вітаю Вас зі святом — Днем незалежності України!

Ця визначна дата навіки увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

Від усієї душі зичу Вам та Вашим рідним міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, родинного добробуту, душевної рівноваги, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця дарувала Вам лише радість та задоволення та була надійною запорукою щасливого майбутнього!

Нехай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, наснаги і впевненості у власних силах і переконаннях. З нами Бог і Україна!

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега перебував в Чернігові.

У Чернігові 17 серпня 2017 року з робочим візитом перебував 
голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. У Чернігові 17 серпня 2017 року з робочим візитом перебував голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Програма візиту передбачала участь очільника служби у засіданні Колегії Управління Держпраці в області.

 Колегія проходила у конференц - залі Чернігівської обласної ради. Під час заходу розглядалися підсумки роботи Управління за І півріччя 2017 року. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко та керівники структурних підрозділів Управління доповіли про проведену роботу і досягнуті результати.

Виступаючи на колегії Роман Чернега акцентував увагу присутніх на актуальних питаннях дотримання законодавства про працю: заборгованості по заробітній платі, недотриманні виплат мінімальної заробітної плати, легалізації трудових відносин. За твердженням Романа Чернеги, саме державні інспектори на місцях мають сприяти вирішенню цих питань.

 

Втім основним питанням наради стало обговорення стратегічних завдань і пріоритетів діяльності Держпраці у контексті реалізації рішень щодо сприяння виконавчим органам місцевих рад та об’єднаних територіальних громад у питаннях здійснення ними делегованих повноважень щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Голова Держпраці закликав державних інспекторів бути у своїй професійній сфері «кращими з кращих» задля того, щоб проблема виробничого травматизму поступово зводилася нанівець. «Орієнтиром нашої роботи має бути результат. А результат – це легально оформлені працівники, відсутність зарплат «у конвертах», збережене життя і здоров’я кожної працюючої людини» – підкреслив він.

Очільник Держпраці наголосив на необхідності зміцнювати і надалі діалог з підприємствами, установами та організаціями області, виробниками, представниками бізнесу – під час проведення робочих нарад, колегій запрошувати керівників до участі в них.

У роботі  Колегії прийняв участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич. Він зазначив, що служба Держпраці одна з перших почала реформуватися, і вже зараз є певні результати. «Держпраці взяли на себе дуже багато повноважень.  Сьогодні вже є позитив і з питань легалізації праці в області, і виплаті мінімальної заробітної плати, і стосовно зменшення рівня заборгованості по зарплаті» – підкреслив він. Леонід Сахневич зазначив, що під час становлення ОТГ виникає багато проблемних питань, разом з повноваженнями з’являється велика зона відповідальності. Він запевнив, що всі структурні підрозділи ОДА готові сприяти ОТГ у вирішенні нагальних проблем.

 Крім того, у рамках робочої поїздки Роман Чернега провів зустріч із представниками об’єднаних територіальних громад Чернігівської області, під час якої учасники мали змогу поставити Голові Держпраці найактуальніші для себе питання стосовно делегованих повноважень щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю й занятість населення і отримати від нього роз’яснення і рекомендації. Роман Чернега пообіцяв разом з колегами з Держпраці опрацювати ці питання та ініціювати їх вирішення перед Кабміном.

Cемінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд»

25 липня 2017 року у стінах ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбувся одноденний семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд» 25 липня 2017 року у стінах ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбувся одноденний семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд»

У зв’язку із зміною у законодавстві на відміною цілої низки нормативно – правових актів, які регламентували порядок та організацію роботи з питань безпечної експлуатації  будівель та споруд,  а також на численні запити та прохання власників будівель та керівників служб з нагляду за безпечною експлуатацією будівель та споруд 25 липня 2017 року у стінах ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбувся одноденний семінар на тему «Загальні принципи забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд».

Основна мета семінару – ознайомлення слухачів з новими підходами та новими вимогами законодавства щодо забезпечення експлуатаційної придатності будівель та споруд та надання їм методичної допомоги з цих питань. 

           У ході семінару були розглянуті такі основні питання:

- вимоги діючого законодавства ( ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та. 39-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.11.2011 № 3038-VI (введена в дію 20.11.2012 року)

  -  вимоги Постанови КМУ №1764 від 20.12.2006 року «Технічний регламент будівельних виробів, будівель і споруд» та Постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017р. № 257 «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва»;

-    вимоги діючих нормативних документів, перспективи розробки та впровадження нових нормативних документів з питань безпечної експлуатації будівель та споруд (проекти ДБН та ДСТУ);

            Семінар проводив досвідчений у цій галузі фахівець  - заст. директора з виробництва ДП «Чернігівський ЕТЦ» Побережний Олександр Сергійович (експерт з технічного обстеження будівель і споруд (кваліфікаційний сертифікат серія АЕ № 002992), член всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі»).

       Крім зазначених питань на прохання слухачів додатково обговорювались інші проблемні питання з безпечної експлуатації будівель та споруд.

        У семінарі прийняли участь власники та управителі будинків, будівель та споруд, а також фахівці на яких покладені  обов’язки з нагляду та контролю за безпечною експлуатацію будівель та споруд, відповідальні особи за експлуатацію будівель та споруд.

            Всі учасники отримали матеріали семінару та відповідні сертифікати.

Такі семінари планується проводити щоквартально, та /або по мірі надходження заявок.

Вітаємо з Днем Конституції України

Шановні колеги, друзі та партнери!


Прийміть найщиріші вітання із загальнодержавним святом —

Днем Конституції України!
 

Бажаю Вам впевненості, сили, гідності
та усвідомлення захищеності своїх прав,

всього того, що дає нам Конституція. 

 

Нехай це свято додасть Вам

наснаги і творчих здобутків
в ім’я процвітання незалежної Батьківщини!


Бажаю Вам успіхів і плідної праці
на благо українського народу!


З повагою та найкращими побажаннями
Директор ДП "Чернігівський ЕТЦ"Держпраці
Штанько М.І.

Знання інспекторів з питань праці перевіряли на Чернігівщині

У Чернігові на базі ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» проведено перевірку інспекторів Управління Держпраці у Чернігівській області на знання нормативно-правових актів з питань праці. У Чернігові на базі ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» проведено перевірку інспекторів Управління Держпраці у Чернігівській області на знання нормативно-правових актів з питань праці.

У Чернігові на базі ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» проведено перевірку інспекторів Управління Держпраці у Чернігівській області на знання нормативно-правових актів з питань праці.

До цього інспектори пройшли навчання з питань охорони праці, програма якого включала опрацювання основних положень Закону України «Про охорону праці», актуальних питань державного управління охороною праці, організації роботи з охорони праці на підприємстві, системи управління охороною праці, тематичні модулі «Електробезпека», «Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», «Вибухонебезпека виробництв і вибухозахист», «Гігієна праці», «Надання першої допомоги потерпілим у разі нещасного випадку».

Знання інспек- торів перевіряли за допомогою відповідної ком-п’ютерної програми.

Подібні заходи надають можливість отримати найактуальнішу галузеву інформацію, обмінятися практичним досвідом з колегами, ознайомитися зі змінами у законодавстві, а також перевірити власний професійний рівень.

Шановні партнери!

З змінами в законодавстві та відміною цілої низки нормативно – правових актів які регламентували порядок та організацію роботи з питань безпечної експлуатації будівель та споруд, а також на численні запити та прохання власників та управителів будівель та споруд ДП «Чернігівський ЕТЦ» готовий надати інформаційно - консультативні послуги з цих питань у формі одноденного семінару. З змінами в законодавстві та відміною цілої низки нормативно – правових актів які регламентували порядок та організацію роботи з питань безпечної експлуатації будівель та споруд, а також на численні запити та прохання власників та управителів будівель та споруд ДП «Чернігівський ЕТЦ» готовий надати інформаційно - консультативні послуги з цих питань у формі одноденного семінару.
Шановні партнери!
 
            Основна мета такого семінару – надання методичної та практичної допомоги працівникам підприємств, організацій та установ на яких покладені обов’язки з нагляду та контролю за  безпечною експлуатацію будівель та споруд. 
            У ході семінару увага буде акцентуватись на таких основних питаннях:
- вимоги діючого законодавства та перспективи розробки та впровадження нових нормативних документів з питань безпечної експлуатації будівель та споруд (проекти ДБН та ДСТУ);
-  вимоги до проведення навчання з питань безпечної експлуатації будівель та споруд;  
-  вимоги постанови КМУ №1764 від 20.12.2006 року «Технічний регламент будівельних виробів, будівель і споруд»;
- організація служби по нагляду за безпечною експлуатацією будівель та споруд на підприємстві (форми наказів, перелік необхідної к експлуатаційно технічної документації на будівлю)
- види дефектів, гранично допустимі значення деформаційних дефектів;
           Крім зазначених питань на прохання слухачів можливі додаткові обговорення низки питань з безпечної експлуатації будівель та споруд та по бажанню проведення практичних занять по складанню актів технічного огляду.
           Для участі  у семінарі запрошуються власники та управителі будинків, будівель та споруд, а також фахівці на яких покладені  обов’язки з нагляду та контролю за  безпечною експлуатацію будівель та споруд, відповідальні особи за експлуатацію будівель та споруд.
          Семінари організовуються на базі ДП «Чернігівський ЕТЦ». Всі учасники отримають матеріали семінару та відповідні сертифікати.
          Орієнтовна вартість участі у семінарі для однієї особи  складає 239,46 грн. (з ПДВ). Заявки щодо участі у семінарі просимо надсилати щомісяця до 01 числа на бланку підприємства на поштову або електронну адресу нашого підприємства: м. Чернігів, вул..Красносільського,89 факс 617- 222, 615-490,  е-mаіl: office@chetc.org.ua.
          За участі у семінарі більше 10-ти осіб з одного підприємства (району) можливе проведення  регіонального виїзного семінару.  
 

Запроваджено дистанційне навчання з питань ОП

В ДП «Чернігівський ЕТЦ» запроваджено дистанційне навчання з питань охорони праці з використанням Автоекзаменатора, без відриву від виробництва. В ДП «Чернігівський ЕТЦ» запроваджено дистанційне навчання з питань охорони праці з використанням Автоекзаменатора, без відриву від виробництва.

В ДП «Чернігівський ЕТЦ» запроваджено дистанційне навчання з питань охорони праці з використанням Автоекзаменатора за 40-годинною програмою, без відриву від виробництва.

Реєстрація слухачів на дистанційне навчання здійснюється з 01 по 10 число кожного місяця, а навчання і перевірка знань відбуваються згідно річного навчального плану.

Після реєстрації слухач працює в режимі «Самопідготовка» на своєму робочому місці ( на підприємстві, вдома, в комп’ютерному класі ДП «Чернігівський ЕТЦ» ) через мережу «Інтернет». У цьому режимі слухач може ознайомитись з текстами нормативно-правових актів, що увійшли до його навчальної програми, питаннями до них, а також пройти пробне тестування, яке слухач може проходити необмежену кількість разів.

Контроль знань ( тестування ) за результатами дистанційного навчання здійснюється в ДП «Чернігівський ЕТЦ» комісією Управління Держпраці в Чернігівській області згідно навчального плану.

 

Вартість навчання визначається в залежності від кількості слухачів у групі.

 

За довідками та роз’ясненнями звертатись за телефонами:

(0462) 617-997

(0762) 617-222

067 46 50 937

День вишиванки

«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі». «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі».

 

Український оберіг, символ здоров'я, краси, щастя та любові. Вишита сорочка це не просто одяг – це вкладення почуттів, думок, прагнень, її можна читати як книгу. Українці вірують що орнамент на вишиванці захистить від усього лихого, вбереже родинне гніздо від потрясінь.


З метою вшанування український цінностей та традицій, вираження громадянської позиції 18 травня в ДП «Чернігівський ЕТЦ Держпраці» пройшли заходи з святкування Дня Вишиванки:
- працівники підприємства прийшли на роботу в національному одязі (вишиванках), принесли рушники вишиті в національних традиціях;
- діти працівників підприємства в національному одязі привітали колектив ДП «Чернігівський ЕТЦ» зі святом;
- на згадку про святкування Дня Вишиванки колектив підприємства зробив пам’ятні фотографії

 

Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці

28 квітня 2017 року в рамках заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». 28 квітня 2017 року в рамках заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

28 квітня 2017 року в рамках заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Захід проводився в приміщенні Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

         На заході були присутні керівники Управління Держпраці у Чернігівській області, ДП «Чернігівський ЕТЦ», Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків в Чернігівській області, посадові особи місцевих органів державної виконавчої влади, керівники служб охорони праці підприємств, установ і організацій Чернігівської області, представники засобів масової інформації, громадськість.

         Були розглянуті нагальні проблеми удосконалення збору та використання даних про промислову безпеку і охорону праці у контексті сучасних соціально-економічних процесів в українському суспільстві, обговорені аналітичні дані стосовно виробничого травматизму на підприємствах Чернігівщини, проаналізували взаємозв’язок ефективності системи управління охороною праці на підприємстві з умовами виробництва і якістю організації виробничих процесів.

 

    У ході засідання були порушенні такі проблемні питання як:

- недостатній рівень загальної обізнаності і культури охорони праці населення;

- недостатня оцінка власником значення охорони праці на підприємстві;

- неналежне ставлення керівників та відповідальних виконавців до організації безпечного виконання робіт, невиконання ними відповідних заходів безпеки, інші.

         Запрошені до участі у заході керівники служб охорони праці підприємств мали змогу висказати свою думку стосовно шляхів розв’язання нагальних проблем у своїй галузі, поділилися власним практичним досвідом обробки та використання аналітичної інформації з охорони праці. Як неодноразово підкреслювалося, саме практичні напрацювання фахівців, які щодня безпосередньо працюють у цьому напрямку на виробництві, мають бути почуті й використані у процесі розробки шляхів удосконалення діяльності служб охорони праці.

    Наприкінці засідання організатори наголосили, що всі пропозиції, зауваження і побажання, озвучені учасниками під час обговорення, будуть враховані та використані у подальшому прийнятті відповідних спільних рішень.

 

 

Проведення конкурсу-вікторини з охорони праці

До Дня охорони праці в Україні у місті Чернігові, серед учнів ліцеїв міста, відбулося проведення конкурсу-вікторини з охорони праці. До Дня охорони праці в Україні у місті Чернігові, серед учнів ліцеїв міста, відбулося проведення конкурсу-вікторини з охорони праці.

До Дня охорони праці в Україні у місті Чернігові, серед учнів ліцеїв міста, відбулося проведення конкурсу-вікторини з охорони праці. Такий конкурс проводиться щорічно за ініціативою Управління Держпраці у Чернігівській області. Конкурс-вікторина ставить за мету зацікавити учнівську молодь нагальним проблемам у сфері охорони праці, сформувати у молоді правильне уявлення вимог безпечного виконання робіт, набути базових навичок охорони праці та промислової безпеки.
До складу журі увійшли представники Управління Держпраці у Чернігівській області, ДП «Чернігівський ЕТЦ», Федерації профспілкових організацій області, Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, Управління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Після більш, ніж двохгодинного яскравого дійства, за одноголосним рішенням журі, переможцем конкурсу стала команда Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.
Усі учасники конкурсу були отримали подяки від організаторів та подарунки.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята Дня охорони праці!

28 квітня Україна разом з іншими країнами світу відзначає Всесвітній День охорони праці. Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці у 2017 році він проводиться під девізом: 28 квітня Україна разом з іншими країнами світу відзначає Всесвітній День охорони праці. Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці у 2017 році він проводиться під девізом: "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята Дня охорони праці!

28 квітня Україна разом з іншими країнами світу відзначає Всесвітній День охорони праці. Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці у 2017 році він проводиться під девізом: "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

Хочу побажати всім, хто працює у сфері охорони праці з новими силами і натхненням продовжувати своїми фаховими діями забезпечувати безаварійну життєдіяльність всіх суб'єктів господарювання різних форм власності Чернігівщини.

Бажаю Вам міцного здоров'я, життєвої енергії і наснаги, щоб Ваша безпечна праця, мудрість та ділові якості примножували трудові здобутки нашого Сіверського краю!

Слава Україні!

З повагою, 
Директор ДП "Чернігівський ЕТЦ Держпраці" М.Штанько

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

28 квітня - Всесвітній день охорони праці (Звернення оргкомітету) 28 квітня - Всесвітній день охорони праці (Звернення оргкомітету)

28 квітня 2017 року в Україні відмічається Всесвітній день охорони праці.

Девіз 2017 року - "Удосконалення збору та використання данних про безпеку та гігієну праці"

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.


ПЛАН ЗАХОДІВ із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році під девізом "Удосконалення збору та використання данних про безпеку та гігієну праці"

Любі наші чарівні, загадкові, ніжні жінки!

 Привітання директора ДП Привітання директора ДП " Чернігівський ЕТЦ " Штанька М. І. до дня 8 березня

Любі наші чарівні, загадкові, ніжні жінки!

 

Мені приємно Вас привітати з Вашим святом!

8 Березня має свою особливість,

бо приходить разом з весною!

Нехай вона принесе Вам радість життя,
оптимізм і впевненість!

Бажаю, щоб рідні та близькі дарували

Вам квіти і посмішки,

зігріваючи їх своєю любов'ю!

Нехай доля Ваша стелиться рушником щастя,
добробуту і вірності!

Дякую Вам за дбайливі руки

та тепло домашньої оселі!

З повагою

директор ДП «Чернігівський ЕТЦ»     Штанько М.І.    

Розпочаті роботи по виконанню ІІ етапу

Розпочаті роботи по виконанню ІІ етапу «Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затвердженої рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б). Розпочаті роботи по виконанню ІІ етапу «Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затвердженої рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б).

Фахівцями ДП «Чернігівський ЕТЦ» в лютому 2017 року розпочаті роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) ліфтів (на виконання ІІ етапу «Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затвердженої рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б).

Згідно зазначеної програми у 2017 році передбачено провести роботи експертного обстеження (технічного діагностування)  96 ліфтів (по КП «Деснянське» 31 ліфт, по КП «Новозаводське» 16 ліфтів, по КП «»ЖЕК-13» 16  ліфтів, по КП «ЖЕК – 10» 33 ліфта).

Станом на 01.03 2017 року підписані договори з КП «Деснянське»,  КП «Новозаводське» , КП «»ЖЕК-13», КП «ЖЕК – 10».  

Закінчені роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) ліфтів згідно затвердженого графіку 31  ліфта балансо утримувачем яких є КП «Деснянське».  Результатом закінчення робіт є затверджені відомості дефектів, які передані замовнику для організації проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Закінчення проведення ремонтних робіт підрядними організаціями надає можливість нашим експертам розпочати роботи з проведення повторного обстеження  та позачергового технічного огляду, який є кінцевим етапом перед запуском ліфта в експлуатацію.             

      

Акредитація підприємства по ISO/IEC 17020:2012

Акредитація підприємства по ISO/IEC 17020:2012 «Оцінка відповідності. Вимоги до роботи різних типів органів інспектування» запорука успіху з надання якості послуг з проведення експертизи щодо додержання суб’єктом господарської діяльності вимог законодавства з питань охорони промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування), машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Акредитація підприємства по ISO/IEC 17020:2012 «Оцінка відповідності. Вимоги до роботи різних типів органів інспектування» запорука успіху з надання якості послуг з проведення експертизи щодо додержання суб’єктом господарської діяльності вимог законодавства з питань охорони промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування), машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

ДП «Чернігівський ЕТЦ» розпочав підготовку документів для акредитації підприємства НААУ відповідно з вимогами міжнародного стандарту  ISO/IEC 17020:2012 «Оцінка відповідності. Вимоги до роботи різних типів органів інспектування». Під час проведення експертизи щодо додержання суб’єктом господарської діяльності  вимог законодавства з питань охорони промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування), машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки фахівці підприємства (експерти технічні з промислової безпеки) здійснюють контроль стану охорони праці та промислової безпеки суб’єкта господарювання, як процедуру оцінки відповідності вимогам безпеки. Цей метод в  ISO/IEC 17020:2012 звучить як інспекційний метод. Відповідно до нього наша організація підпадає під визначення інспекційного органу, який проходить процедуру акредитації на відповідність стандарту ISO/IEC 17020:2012, В стандарті викладені  загальні критерії функціювання різних видів контролюючих органів. Акредитація дозволяє уніфікувати діяльність інспекцій, підпорядкувати їх єдиним правилам, забезпечити одноманітність дій, викликати довіру з боку замовників та громадян. Основна функція акредитації  є оцінка претендента на проведення робіт по інспектування у відповідності з встановленими нормами та правилами, офіційне признання компетентності органа для виконання конкретних завдань по оцінці відповідності та оцінка претендента на проведення  інспектування. Відомо, що якість інспектування залежить від професіонального судження конкретного персоналу – інспектора (експерта), а значить компетенція інспекційного органу багато в чому залежить від знань, досвіду та навиків інтерпретації. Отже основним завдання акредитації для нашої організації є підтвердження фаховості персоналу та надання зазначених послуг підприємством відповідності міжнародним вимогам, і як кінцевий результат надання відповідної якості послуг замовникам. Нас чекає нелегка але перспективна робота з акредитації.   

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди
 Нового року та Різдва Христового! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового року та Різдва Христового!

Шановнi
колеги та партнери!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди
 Нового року та Різдва Христового!

Нехай кожен день Нового 2017  року

буде для Вас щедрим та багатим,
сповненим цікавих справ
 і приємних зустрічей!

Бажаю, щоб світло Різдвяної зірки

зігрівало Ваше серце і пробуджувало

в ньому найшляхетніші почуття
та помисли.

Нехай Вас завжди зігріває

тепло Ваших рідних,
здійснюються всі мрії і сподівання.

Щасливого Вам Нового року

та веселих Різдвяних свят!

 

    З повагою,
    Директор ДП

   “Чернігівський ЕТЦ
   Держпраці”                                                            М. Штанько

  

 

2017

Без Бога не до порога

Так, у понеділок 19 грудня, коли всі православні відзначали День Святого Миколая, на запрошення колективу ДП «Чернігівський ЕТЦ»,      отцем Мироном, настоятелем П’ятницької церкви Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату було здійснено освячення приміщень підприємства. Так, у понеділок 19 грудня, коли всі православні відзначали День Святого Миколая, на запрошення колективу ДП «Чернігівський ЕТЦ», отцем Мироном, настоятелем П’ятницької церкви Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату було здійснено освячення приміщень підприємства.

“Без Бога не до порога”,- так казали віруючі люди в давнину і так кажуть сьогодні ті, хто цінить благословення такого особливого місця, як оселя, приміщення для праці, відпочинку, усіх помешкань, де проходить тривала частина життя людини. Вони захищають нас від незгод природи, гуртують людей, утримують в єдності, тому повинні бути надійними, а найголовніше – благословенними та захищеними Богом. Досвід показує, що люди цінять чин освячення. Після молитви зовсім по-іншому розуміється ставлення до оселі чи приміщення.

Так, у понеділок 19 грудня, коли всі православні відзначали День Святого Миколая, на запрошення колективу ДП «Чернігівський ЕТЦ»,            отцем Мироном, настоятелем П’ятницької церкви Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату було здійснено освячення приміщень підприємства.

Тремтіло полум’я свічок, лунали молитви до Господа нашого Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, Святителя Миколая Чудотворця. «Йдіть шляхом правди, істини і любові, – закликав присутніх отець. Нехай благодатна сила веде вас життям, дарує духовне оновлення, сповненого Божественною любов’ю, та надихає на самовіддане служіння людям. Звертайтеся до Бога, Його Пречистої Матері, творіть справи милосердя». 

 

Після молебню священик пройшов приміщеннями будівлі і окропив святою водою навчальні аудиторії та службові кабінети, побажавши всім Божої допомоги у трудах, натхнення й успіхів у благородній праці.

Директор центру Штанько Микола Іванович подякував шановному гостю за духовну підтримку, зазначивши, що з духовенством його поєднують давні дружні стосунки і гарні починання.

В освяченні також взяв участь начальник управління Держпраці у Чернігівській області Дорошенко Сергій Володимирович.

 

 

 

Тривають роботи з експертного обстеження ліфтів

Тривають роботи з експертного обстеження ліфтів
(станом на 15.12.2016) Тривають роботи з експертного обстеження ліфтів (станом на 15.12.2016)
       Фахівцями ДП «Чернігівський ЕТЦ» продовжуються роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) ліфтів (на виконання І етапу «Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затвердженої рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б). Роботи складаються з декілька етапів
     Повністю закінчені роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) ліфтів згідно затвердженого графіку. Обстежено 145  ліфтів балансо утримувачами яких є КП «Деснянське»,  КП «Новозаводське» , КП «»ЖЕК-13», КП «ЖЕК – 10».  Результатом закінчення робіт є затверджені відомості дефектів, які передані балансо утримувачам для організації проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Проведений аналіз дефектів підтверджує загальну стурбованість та своєчасність впровадження Програми, адже жодний ліфт не отримав позитивного результату та потребує капітального ремонту або модернізації.
       Закінчення проведення ремонтних робіт підрядними організаціями надає можливість нашим експертам розпочати роботи з проведення повторного обстеження  та позачергового технічного огляду, який є кінцевим етапом перед запуском ліфта в експлуатацію.             
        Станом на 15.12.2016р. закінчено проведення ремонтних робіт по 42 ліфтам, що дало  провести повторне обстеження  та позачерговий технічний огляд. За результатами оглядів видані позитивні висновки експертизи. 
    Хочеться відмітити КП «Деснянське», яке в повному обсязі закінчило роботи по виконанню І етапу Програми, а саме 32 ліфта відремонтовано та введено в експлуатацію. Проводяться роботи з повторного обстеження  та позачергового технічного огляду ліфтів балансо утримувачем яких є КП «ЖЕК-13» та КП «Новозаводське».
 

Навчальний план на 2017 рік

ДП Чернігівський ЕТЦ затвердженно план-графік навчання на 2017 рік ДП Чернігівський ЕТЦ затвердженно план-графік навчання на 2017 рік
 
       Керуючись Законом України  «Про охорону праці» та на виконання вимог Типового  положення  про  порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) Державне підприємство «Чернігівський експертно-технічний центр  Держпраці» у 2017 р. організовує і проводить навчання посадових осіб  та фахівців  підприємств, організацій,  установ міста та області з питань охорони праці, Правил будови і безпечної експлуатації  машин, механізмів, обладнання  підвищеної небезпеки у відповідності з навчальним планом, що додається.
 
 

Запроваджено дистанційне навчання з питань ОП

З жовтня 2016 року в ДП «Чернігівський ЕТЦ» запроваджено дистанційне навчання з питань охорони праці з використанням Автоекзаменатора, без відриву від виробництва. З жовтня 2016 року в ДП «Чернігівський ЕТЦ» запроваджено дистанційне навчання з питань охорони праці з використанням Автоекзаменатора, без відриву від виробництва.

В ДП «Чернігівський ЕТЦ» запроваджено дистанційне навчання з питань охорони праці з використанням Автоекзаменатора за 40-годинною програмою, без відриву від виробництва.

Реєстрація слухачів на дистанційне навчання здійснюється з 01 по 10 число кожного місяця, а навчання і перевірка знань відбуваються згідно річного навчального плану.

Після реєстрації слухач працює в режимі «Самопідготовка» на своєму робочому місці ( на підприємстві, вдома, в комп’ютерному класі ДП «Чернігівський ЕТЦ» ) через мережу «Інтернет». У цьому режимі слухач може ознайомитись з текстами нормативно-правових актів, що увійшли до його навчальної програми, питаннями до них, а також пройти пробне тестування, яке слухач може проходити необмежену кількість разів.

Контроль знань ( тестування ) за результатами дистанційного навчання здійснюється в ДП «Чернігівський ЕТЦ» комісією Управління Держпраці в Чернігівській області згідно навчального плану.

 

Вартість навчання визначається в залежності від кількості слухачів у групі.

 

За довідками та роз’ясненнями звертатись за телефонами:

(0462) 617-997

(0762) 617-222

067 46 50 937

Пам'яті Віталія Яковича Тарасова

Державне підприємство «Чернігівський експертно - технічний центр Держпраці» з глибоким сумом сповіщають, що 23 жовтня 2016 року пішов з життя Тарасов Віталій Якович наш колега і надійний товариш. Державне підприємство «Чернігівський експертно - технічний центр Держпраці» з глибоким сумом сповіщають, що 23 жовтня 2016 року пішов з життя Тарасов Віталій Якович наш колега і надійний товариш.

    Наше суспільство втратило досвідченого і висококваліфікованого фахівця в галузі охорони праці, мудрого керівника, авторитетну Людину з великої літери. Життєвий шлях Віталія Яковича – зразок людської гідності, добропорядності та мудрості.

      Народився Віталій Якович  17 листопада 1933 року в Башкирії. Після закінчення Уфимського нафтового інституту свою трудову діяльність він розпочав на нафтових промислах Башкирії на інженерних посадах. Але його фаховий ріст і самоствердження безпосередньо пов’язані з Україною, а саме з Прилуччиною. Переїхавши працювати в Прилуцьке нафтогазовидобувне управління Чернігівнафтогазу, завдяки знанням та наполегливій праці він поступово став відомим, кваліфікованим спеціалістом галузі. З 1974 року свою діяльність Віталій Якович присвятив служінню людям, а саме захисту їхньої праці. Він став керівником гірничо - технічної інспекції управління Київського округу Держгіртехнагляду України, а з 1996 році першим керівником новоствореного територіального управління Держнаглядохоронпраці по Чернігівській області. На пенсії він продовжував працювати в системі Держнаглядохоронпраці України. Так у 1998 році він переходить працювати в державне підприємстві «Чернігівський експертно технічний центр Держнаглядохоронпраці», де займав посади від технічного експерта до заступника керівника підприємства.  За багаторічну сумлінну роботу в органах нагляду за охороною праці він був неодноразово відзначений подяками та нагороджений відзнаками Держнаглядохоронпраці.

    Віталій Якович завжди вирізнявся своєї щирістю, толерантністю, завжди був готовий до компромісів, а також був вірним ідеалам і традиціям Держнаглядохоронпраці України. Він постійно спрямовував зусилля для допомоги людям в захисті своєї праці, створенню безпечних та нешкідливих умов праці. У своїй професійній діяльності завжди допомогав колегам, ніколи не відмовив у проханні чи зверненні інших.

    Усі, хто знав Віталія Яковича, любили і поважали його за чуйне ставлення до людей, велику душевну щедрість, мудрість, оптимізм, чудове почуття гумору.

     У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного.

     Світла пам’ять про Віталія Яковича назавжди збережеться в наших серцях.

 

Колектив ДП «Чернігівський експертно технічний центр Держпраці»

Оголошення !!!

Журнал «Промислова безпека ініціює проведення з 04 по 06 жовтня 2016 року в м. Одеса IV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016». Журнал «Промислова безпека ініціює проведення з 04 по 06 жовтня 2016 року в м. Одеса IV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016».

Оголошення!!!

До відома керівників підприємств, керівників служб охорони праці підприємств, керівників відділів з охорони праці міський та районних держадміністрацій!
Журнал «Промислова безпека ініціює проведення з 04 по 06 жовтня 2016 року в м. Одеса IV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016».
Програма та тематика конференції в інформаційному листі.

Проводяться роботи з експертного обстеження ліфтів

Спеціалістами ДП «Чернігівський ЕТЦ» проводяться роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) ліфтів (на виконання «Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затвердженої рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б) Спеціалістами ДП «Чернігівський ЕТЦ» проводяться роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) ліфтів (на виконання «Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затвердженої рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б)

Як відомо в Чернігові діє довгоочікувана, в плані фінансування, «Програма капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки (затверджена рішенням міської ради від 31 березня 2016 року №6/VII-1б). В минулі роки такі Програми також затверджувались проте належного фінансування вони не знайшли. Не будемо повторюватись про необхідність прийняття цієї Програми так як про це вже неодноразово висвітлювалось і в засобах масової інформації, обговорювалось на засіданнях та сесіях, а надамо факти. ДП «Чернігівський експертно - технічний центр Держпраці» є організацією яка має право (наявність відповідного дозволу Держпраці) на проведення експертного обстеження (технічного діагностування) з подальшим проведення в разі необхідності технічних оглядів ліфтів, і визначена однією з виконавцем цієї Програми. Основним завданням для нашої організації на даний період виконання Програми є експертне обстеження (технічне діагностування) ліфтів. Це перший крок її виконання. Адже проведення зазначених робіт надає можливість визначити в якому стані на момент проведення експертного обстеження знаходиться ліфтове господарство, а також визначає перелік дефектів та порушень, ліквідувавши які, можна буде стверджувати про можливість безпечно їх експлуатувати.

Початком виконання Програми стало підписання договору з КП «Деснянським», яка перша з усіх організацій балансо утримувачів ліфтів звернулась до ДП «Чернігівський ЕТЦ» з заявою щодо проведення експертного обстеження ліфтів.

Перед тим як висвітлити результати проведеного обстеження хочемо повідомити про те як була організована робота. Відповідно до нормативних документів (НПАОП 0.00-1.02-08 «Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів» та «ОМД 33497324.005-2014 Методика проведення експертного обстеження ліфтів») роботи з обстеження проводяться експертами технічними з промислової безпеки разом з представником експлуатуючої організації (в даному випадку це були електромеханіки спеціалізованого ліфтового управління №5 ПрАТ «ОTIS»). Згідно затвердженого графіка, який є невід’ємною частиною договору починаючи з 22 квітня по 6 травня проведено експертне обстеження 31 ліфта. На наступний день, а більшості випадків і в день обстеження, за результатами обстеження ремонтній організації надавалась робоча відомість дефектів для можливості ними розпочати роботи по визначенню вартості проведення ремонтних робіт, закупівлі обладнання та безпосередньо розпочати ремонтні роботи. Тобто для прискорення виконання Програми - роботи проводились конвеєрним способом.

Станом на 10 травня 2016 року роботи з експертного обстеження (технічного діагностування) 31 ліфта балансо утримувачем яких є КП «Деснянське» і які передбачені Програмою повністю закінчені. Результатом закінчення робіт є затверджені відомості дефектів, які передані замовнику. Результати проведеної роботи відображені у відомостях дефектів. Проведений аналіз дефектів підтверджує загальну стурбованість та своєчасність впровадження Програми. По перше жодний ліфт не отримав позитивного результату і потребує капітального ремонту. (Типові дефекти див додаток 1). Адже жодний дефект це відхилення від нормальної та безпечної експлуатації ліфта. Наведемо приклад дефектів які безпосередньо впливають на безпеку експлуатації ліфта. Ліфт по пр. Перемоги,168 підїзд1 експлуатується з такими серйозними порушеннями (з відомості дефектів дод.2):

 • знос шківа обмежувача швидкості (п.11);

 • знос контактів контакторів КН, КВ, КМ Низьковольтного комплектного пристрою (п.13);

 • знос тягового каната більше 40% діаметру поверхневих дротин та обриви дротин на кроці сукання корозія) (п.44);

 • знос каната обмежувача швидкості більше 40% діаметру поверхневих дротин та 6 обриви дротин на кроці сукання, корозія (п.45).

Виявлені дефекти по ліфтам відображені у відомостях дефектів та передані замовнику для організації виконання подальшої частини Програми проведення капітального ремонту ліфтів.

Станом на сьогоднішній день згідно затвердженого графіку проводиться експертне обстеження (ТД) ліфтів балансо утримувачами яких є КП «Новозаводське» та ЖЕК-13. На стадії підписання договір з ЖЕК – 10.

Програма виконання робіт з

експертного обстеження (технічного діагностування)

1. Об’єми робіт з експертного обстеження (технічного діагностування) обладнання згідно «ОМД 33497324.005-2014 Методика проведення експертного обстеження ліфтів» включають:

а) аналіз технічної документації обладнання,

б) зовнішній та внутрішній огляд всіх елементів обладнання,

в) контроль якості металу неруйнівними методами (візуально - оптичний контроль, магнітний контроль, капілярний контроль і т.і.);

г) проведення наступних випробувань:

- перевірка роботи ліфта в режимі «Нормальна робота»;

- перевірка роботи ліфта в режимі «Керування з машинного приміщення»;

- перевірка роботи ліфта в режимі «Ревізія;

- вимірювання кінематичних і динамічних параметрів ліфтів ИКПЛ-М3: середнє пришвидшення (уповільнення) в експлуатаційних режимах роботи; максимальне уповільнення кабіни під час ії зупинки кнопкою „Стоп” та спрацьовування вимикачів безпеки; уповільнення кабіни під час посадки на вловлювачів та буфери;

- відхилення швидкості руху кабіни від номінальної;

- освітленість купе кабіни, машинного приміщення, поверхових площадок, підходів до машинного приміщення та у шахті ліфта;

- точність автоматичної зупинки кабіни;

- неможливість підіймання порожньої кабіни, коли противага спирається на стиснутий буфер;

- неможливість підіймання противаги з нерухомою кабіною i лебідкою, що працює;

- зупинка приводу гальмом під час опускання кабіни з вантажем 125% номінальної вантажопідйомності та її утримання;

- зупинка й утримання уловлювачами на напрямних кабіни, що рухається вниз, унаслідок їх спрацьовування під дією обмежувача швидкості;

- повне стиснення, поломка чи залишкові деформації буферів під час посадки на них кабіни, противаги на робочій швидкості ;

- спрацювання обмежувача швидкості при імітуванні перевищення робочої швидкості і здатність привести в дію уловлювачі кабіни (противаги) на робочій швидкості;

- сковзання каната у канавках канатотягового шківа під час зупинок при проведенні перевірки тяги канатотягового шківа з порожньою кабіною і завантаженою на 125% номінальної вантажопідйомності;

- опускання кабіни відносно поверхової (завантажувальної) площадки за умов перебування в кабіні вантажу 125% номінальної вантажопідйомності;

- наявність зрівноважування мас кабіни і противаги;

- унеможливлення пуску ліфта з кабіни або з поверхових площадок з вантажем в кабіні, маса якого дорівнює чи перевищує 110% вантажопідйомності ліфта;

- автоматичний реверс дверей ліфта, що автоматично зачиняються, під час зустрічі з перешкодою;

- зусилля статичного стиску стулок дверей ліфта, що автоматично зачиняються, з відключеним реверсом;

- залишкові деформації i прогини більше 15мм під час прикладання навантаження 300Н до стулок дверей шахти;

- зусилля на ручному штурвалі лебідки;

- залишкові деформації і прогини більше 15 мм під час прикладання навантаження 300 Н до стінок купе і стулок дверей кабіни;

- міцність стелі кабіни під дією вертикального навантаження 1000Н, яке прикладене до площі 0,2мх0,2м, і загального навантаження 2000Н;

- шлях гальмування кабіни під час посадки на вловлювачі плавного гальмування на робочій швидкості;

- автоматична зупинка кабіни на крайніх поверхових (завантажувальних) площадках у режимі «Керування з машинного приміщення»;

- звільнення механічного гальма під час або після вмикання електродвигуна та накладання механічного гальма під час вимикання електродвигуна;

- відключення кола керування ліфтом після зникнення електрозабезпечення ліфта і унеможливлення само запуску ліфта після відновлення електрозабезпечення;

- пуск кабіни внаслідок подачі нової команди керування після зупинки кабіни між поверховими (завантажувальними) площадками і усунення причини, що викликала зупинку;

- відключення електродвигуна, лебідки, накладання механічного гальма і зупинка кабіни внаслідок теплового перевантаження електродвигуна лебідки, спрацювання вимикачів безпеки та короткого замикання;

- вимірювання навантаження канатів «Weightwatcher mobil MSM12»;

- складання відповідних актів (протоколів) згідно «ОМД 33497324.005-2014 Методика проведення експертного обстеження ліфтів»

2. Об’єми робіт з позачергового технічного огляду згідно п.п. 9,10 постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 N 687» та п. 9.5 «Правила будови і безпечної експлуатації» НПАОП 0.00-1.02-08 включають:

- випробування ліфта до вимог інструкції виробника та паспортних даних ліфта;

- перевірка якісних характеристик та їх відповідність основним технічним даним ліфта і його складових частин;

- стан устаткування і його кріплень, а також відстані та розміри, регламентовані Правилами будови і безпечної експлуатації ліфтів;

- наявність і стан заводських табличок і графічних символів;

- наявність і стан технічного документації (сертифікати і т.і.);

- розроблення регламенту на продовжуваний строк безпечної експлуатації ліфта згідно п. 17 постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 N 687» та оформлення відповідного запису в паспорті устаткування.

3. Програми виконання робіт по закінченню ЕО (ТД):

- результатом проведення ЕО (ТД) є розробка відомості дефектів та передача їх замовнику для організації проведення ремонтно-відновлювальних робіт, як механічного та електричного обладнання ліфтів так і будівельної їх частини;

- після закінчення ремонтно-відновлювальних робіт по усуненню зазначених в відомості дефектів невідповідностей ДП «Чернігівський ЕТЦ» проводить позачерговий технічний огляд ліфта. Перша частина огляду заключається в перевірці повноти усунення дефектів згідно відомості дефектів з підготовкою експертного висновку про відповідність технічного стану ліфта вимогам чинних НД та визначає продовжуваний термін його експлуатації;

- (відповідно до п.п. 9,10 постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 N 687» та п. 9.5 «Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів» НПАОП 0.00-1.02-08) організовує виконання другого етапу позачергового технічного огляду (кінцевого етапу Програми). За результатами цієї роботи при позитивних показниках випробувань в паспорті ліфта ставиться відмітка з вказівкою дати наступного проведення ЕО (ТД). Це і є граничний термін експлуатації ліфта.

4. Продовжуваний термін безпечної експлуатації ліфта за результатами експертного обстеження встановлюється в межах 4 років у відповідності з вимогами Методики проведення експертного обстеження ліфтів (ОМД 33497324.005-2014). В паспорті ліфта робиться відмітка з зазначенням дати наступного проведення ЕО (ТД).

Додаток1

Перелік типових дефектів пасажирських ліфтів

КП «Деснянське» Чернігівської міської ради

 

 • Відхилення канатоведучого шківа від вертикалі.

 • Зниження тягової здатності канатоведучого шківа.

 • Знос контактів контакторів.

 • Знос контактів реле.

 • Нерівномірність осідання каната у канавці шківа, перепад 1 мм.

 • Поверхнева корозія фартуха, нижньої балки та металоконструкції нижньої рами кабіни.

 • Поверхнева корозія підвісних вузлів (каретка, лінійка, двоплечевий важіль відчинення стулок, болтове кріплення) дверей шахти.

 • Руйнування щитів купе кабіни.

 • Послаблення кріплення водила привода дверей кабіни.

 • Відсутність диспетчерського зв'язку (ліфти не забезпечені двостороннім зв'язком з диспетчерським пунктом або пунктом розміщення обслуговуючого персоналу).

 • Відсутність обрамлення та пошкодження гумового ущільнення дверей шахти, та гумового ущільнення дверей кабіни.

 • Знос вкладишів кабіни та противаги.

 • Освітлення шахти ліфта не вiдповiдає вимогам НД в частині забезпечення електричним освітленням, що дає інтенсивність світла не менше ніж 50 люкс на висоту 1000 мм над дахом кабіни і на підлогу приямка; захищеності електричних ламп освітлення шахти від механічних пошкоджень; доступності засобу (вимикача) для вмикання освітлення шахти ліфта під час відчинення дверей шахти.

 • Порушення штихмаса напрямних кабіни та противаги.

 • Знос тягових канатів більше 40% діаметру поверхневих дротин.

 • Знос каната обмежувача швидкості більше 40% діаметру поверхневих дротин.

 • Відсутність клемних коробок та борно на електродвигунах лебідок.

 • Відсутність перил на даху кабіни (відстань від краю даху кабіни до стіни шахти > 300 мм).

Додаток 2

 

Перелік найбільш найнебезпечніших дефектів

КП «Деснянське» Чернігівської міської ради

ВIДОМIСТЬ ДЕФЕКТIВ вiд 25.04.2016р.

Дата контролю: 22.04.2016р.

Об’єкт: лiфт пасажирський, в/п320 кг, швидкiсть руху 0,7 м/с,
рiк виготовлення 1985р., дата вводу в експлуатацiю 1986р.
Адреса: м. Чернiгiв, пр. Перемоги, 168, під’їзд 1.

Реєстр. №849.

Зав. №88384.

Власник: КП „Деснянське” Чернігівської міської ради.
Пiдприємство-виробник: ПО „Могилевлифтмаш”.
 

Назва складальної одиниці, деталі, їх елемента.

Опис дефектів, пошкоджень і відмов.

Рекомендації з усунення дефекта, пошкодження, відмови.

Ознака дефекта, пошкоджень і відмов.

Кількісні характеристики.

1. Пiдходи до машинного примiщення (МП)

Відсутній вільний доступ до МП (стороннi предмети).

 

Привести у відповідність із вимогами п. 6.5.17 ПББЕЛ.

 

Вiдсутнє освiтлення пiдходiв до МП.

<30 лк.

Привести у відповідність із вимогами п. 6.5.19 ПББЕЛ.

2. Машинне приміщення.

Руйнування штукатурного покриття стiн та покриття пiдлоги МП не вiдповiдає вимогам п. 6.5.8 ПББЕЛ.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 6.5.8 ПББЕЛ.

Освiтлення МП 50 лк.

<200 лк.

Привести у відповідність із вимогами п. 6.3.6 ДСТУ ЕN 81-1:03.

3. Ремонтний люк.

Відсутній замикаючий пристрій на кришці люка у МП.

 

Установити замикаючий пристрій (п. 6.5.6 ПББЕЛ).

4. Вимикач.

Вiдсутнi iдентифiкацiйнi написи на вимикачах у МП.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 15.4.2 ДСТУ ЕN 81-1:03.

Руйнування вимикача освітлення шахти.

 

Ремонт або заміна.

5. Ввідний пристрій

На ввідному пристрої відсутній пристрій для фіксації вимкненого положення.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 13.4.2 ДСТУ ЕN 81-1:03.

 

6. Муфта лебідки.

Зношення гумових втулок муфти лебідки.

 

Заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

7. Килимки.

Вiдсутнi дiелектричнi килимки пiд ввiдним пристроєм

 

Покласти дiелектричний килимок пiд ввiдним пристроєм та НКП (п. 2.3.6 ПБЕЕС).

8. Бортики.

Зруйновані бортики навколо отворiв для проходження каната обмежувача швидкості.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 6.5.14 ПББЕЛ.

9. Канатоведучий шків (КВШ).

Вiдхилення шкiва вiд вертикалi 10мм.

> 1 мм

Провести ремонт.

(Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Нерівномірність осідання каната у канавці

шківа, перепад 1 мм.

> 0,5

Провести ремонт або заміну шківа.

10. Редуктор.

Протікання мастила по гумових ущільненнях редуктора.

 

Провести ремонт (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Вiдсутнi написи "вверх", "вниз" на редукторі.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 15.4.3.1 ДСТУ ЕN 81-1:03.

11. Обмежувач швидкостi (ОШ).

Знос шківа ОШ.

 

Заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

12. Трансформатор.

Не закріплений захисний кожух на трансформаторі.

 

Закріпити.

13. Низьковольтний

комплектний пристрiй (НКП).

Вiдсутнi калiброванi плавкi запобiжники.

 

Установити калiброванi плавкi запобiжники.

Знос контактів реле РД.

> 50%

Провести ремонт або заміну реле (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Не працює світлова сигналiзацiя на панелi НКП.

 

Ремонт.

Знос контактів контакторiв КН, КВ, КМ.

> 50%

Ремонт або заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

14. Двері МП.

Вiдсутнiй напис на дверях машинного примiщення.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 6.5.25 ПББЕЛ.

15. Електромагнiт.

Вiдсутня кришка на електромагнiтi.

 

Установити.

16. Вікно у МП.

Порушення температурного режиму роботи ліфта (відсутнє скло) у МП.

 

Установити.

Відсутні грати на вiкні у МП.

 

Установити

(п. 6.5.23 ПББЕЛ).

17. Перила.

Відсутні перила на перепадах підлоги більше 500мм

 

Привести у відповідність із вимогами п. 6.5.12 ПББЕЛ.

Установити.

18. Кабіна.

 

Знос стяжного кiльця 40% у 3 місцях.

> 50%

Ремонт або заміна.

Вiдсутнi правила користування лiфтом у кабіні.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 9.7.13 ПББЕЛ.

19. Освiтлення.

Відсутній плафон.

 

Установити.

Освiтлення купе кабiни 30 лк.

< 50 лк. на рівні підлоги.

Привести у відповідність із вимогами п. 8.17.1 ДСТУ ЕN 81-1:03.

20. Панель управління кабіни.

Пошкодження кнопок „Стоп”, «Дзвінка» та 1 поверху.

 

Ремонт або заміна.

21. Металоконструк- цiя.

Поверхнева корозія фартуха, нижньої балки та металоконструкцiї нижньої рами кабiни.

 

Провести ремонт (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

22. Вкладиші.

Знос вкладишiв кабіни

(боковий- 4 мм;

торцьовий -5 мм).

>3 мм;

> 4 мм.

Заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

23. Двері кабіни (ДК).

Вiдсутнє обрамлення та пошкоджено гумове ущільнення, зруйнований облицювальний пластик.

 

Ремонт (установити обрамлення та замінити ущільнення, пластик).

24. Купе кабіни.

Закопчення стелi купе, руйнування щита купе та пошкодження покриття підлоги (лінолеуму) кабiни.

 

Ремонт або заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

25. Дах кабіни.

Відсутні перила на даху кабіни (відстань від краю даху кабіни до стіни шахти > 300 мм).

 

Привести у відповідність із вимогами п. 8.13.3.2 ДСТУ ЕN 81-1:03.

26. Привод ДК.

Послаблення крiплення водила ДК (люфт).

 

Ремонт або заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

27. Точнiсть автоматичної зупинки кабіни.

Точнiсть автоматичної зупинки кабіни 3 поверху не відповідає вимогам п. 6.1.12 ПББЕЛ.

> ± 35 мм.

Привести у відповідність із вимогами п. 6.1.12 ПББЕЛ.

28. Диспетчерський зв'язок.

Відсутній диспетчерський зв'язок.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 9.8.1 ПББЕЛ.

29. Двері шахти (ДШ).

Вiдсутнє обрамлення (1-9поверхи) та пошкоджено гумове ущiльнення (1,7,6,9 поверх).

 

Ремонт. (установити обрамлення та замінити ущільнення) п. 7.1 ДСТУ ЕN 81-1:03.

30. Вимикач автоматичного замка.

Невiдрегульований вимикач зачинення стулок дверей шахти автоматичного замка (1-9 поверхи).

 

Провести регулювання або ремонт.

31. Вимикач ДШ.

Невiдрегульований вимикач ДШ (на розмикання ДШ) 6,8 поверху.

 

Провести регулювання або ремонт.

32. Стулки ДШ.

Вiдсутнiй номер поверху на стулках ДШ з внутрiшньої сторони.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 5.17 ГСТУ 36.1-001-97.

Поверхнева корозія щита під ДШ 1 поверху.

 

Ремонт.

Невiдрегульований зазор мiж стулками ДШ 1,7 поверха (зазор мiж стулками ДШ 50 мм у разі прикладання зусилля в бік відчинення).

 

Регулювання ДШ.

33. Підвісний вузол ДШ.

Зношення ролика засувки (защелки) ДШ 4,3 поверхи.

 

Заміна.

Поверхнева корозія підшипників, каретки (4 поверхи).

 

Ремонт або заміна.

Відсутня стопорна шайба ричага відчинення стулки дверей шахти 7 поверху.

 

Ремонт.

Пошкодження ролика ричага відчинення стулки дверей ДШ (8 поверхи).

 

Заміна.

34. Противага.

Знос вкладишiв противаги (боковий- 4 мм).

>3 мм

Заміна (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

35.Шахта.

 

Вiдсутнi iдентифiкацiйнi написи на вимикачi встановленому у приямку.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 6.4.19 ПББЕЛ.

Освiтлення шахти лiфта не вiдповiдає вимогам п. 7.7.4 ПБЕ, п. 6.4.19, п. 6.4.26 ПББЕЛ

< 50 лк.

Привести у відповідність із вимогами п. 7.7.4 ПБЕ, п. 6.4.19, п. 6.4.26 ПББЕЛ.

36. Напрямні.

Порушення штихмаса напрямних противаги (820-900 мм)

900 ± 2 мм

Регулювання напрямних (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Порушення штихмаса напрямних кабіни (1045-1050 мм)

1050± 2 мм

Регулювання напрямних (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Відхилення від прямолінійності та вертикалі напрямних противаги.

 

Регулювання напрямних (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Послаблено болтове кріплення притискної планки (кліц) кабіни (2,3 поверхи).

 

 

Підтягнення болтових з‘єднань (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

37. Заземлення.

Вiдсутнiй заземлювальний контур на напрямнiй кабiни та напрямнiй противаги у верхнiй та нижнiй частинах шахти.

 

Привести у відповідність із вимогами п. 7.8.8 ПБЕЕ.

38. Приямок.

Відхилення натяжного пристрою каната обмежувача швидкості від горизонталі.

 

Ремонт (Порушення ОМД 33497324.005-2014).

Сміття у приямку.

 

Прибрати сміття.

39. Площадки.

Не працює сигнальний пристрiй "Зайнято" (1- 9 поверхи).

 

Ремонт або заміна.

40. Освітлення.

Відсутнє освiтлення на посадочних площадках (1-9 поверхи).

<30 лк.

Привести у відповідність із вимогами п.

6.5.19 ПББЕЛ.

41. Кнопка виклику.

Пошкодження кнопки виклику 3 поверху.

 

Ремонт або заміна.

42. Поріг.

Руйнування бетонного покриття підлоги завантажувальної площадки 1,9 поверху.

 

Ремонт.

43. Нумерація поверхів.

Відсутня нумерація поверхів (1-9 поверхи).

 

Привести у відповідність із вимогами п.15.9 ДСТУ ЕN 81-1:03.

44. Тягові канати.

Знос тягового каната бiльше 40% дiаметру поверхневих дротин та 1 обриви дротин на кроцi сукання корозія).

 

Заміна (ПББЕЛ, додаток 1).

45. Канат обмежувача швидкостi.

Знос каната обмежувача швидкостi бiльше 40% дiаметру поверхневих дротин та 6 обриви дротин на кроцi сукання, корозія.

 

Заміна (ПББЕЛ, додаток 1).

 

Примiтка: ПББЕЛ- НПАОП 0.00-1.02-08 "Правила будови i безпечної експлуатацiї лiфтiв";

Методика- "Методика проведення експертного обстеження лiфтiв", ОМД 33497324.005-2014 від 01.08.2014р

ДСТУ EN 81-1:2003 „Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів”;
ГСТУ 36.1-001-97 „Лiфти пасажирськi та вантажнi. Монтаж”;

ГОСТ 12.4.026-76 „Цвета сигнальные и знаки безопасности”;

ПБЕ- НПАОП 40.1-1.32-01 "Правила будови електроустановок. Електрообладнання спецiальних установок".

 

 
Експерт технiчний з промислової безпеки
з правом проведення технiчного огляду та /або експертного обстеження вантажопiдiймальних кранiв, пiдйомникiв, лiфтiв

 

 
А.М. Музиченко
Посвiдчення № 36-10-1 вiд 17.02.2016р.видане ДП "Головний навчально-методичний центр Держпраці»

 

19 травня - День вишиванки

У ДП «Чернігівський ЕТЦ» пройшло святкування Дня вишиванки У ДП «Чернігівський ЕТЦ» пройшло святкування Дня вишиванки

   З метою вшанування український цінностей та традицій, вираження громадянської позиції на підприємстві пройшли заходи з святкування Дня Вишиванки:

- працівники підприємства прийшли на роботу в національному одязі (вишиванках);

- відбулись загальні збори колективу на яких директор ДП «Чернігівський ЕТЦ» Штанько М.І. привітав колектив з цим святом;

- проведена виставка рушників вишитих в національних традиціях.

- діти (школярі) працівників підприємства в національному одязі привітали колектив ДП «Чернігівський ЕТЦ» зі святом.  

Стрес на робочому місці. Колективний виклик

Стрес і робота. Вплив стресу на безпеку праці. Управління стресом. Стрес під контролем. Перша допомога. Підготовка до стресу. Стрес і робота. Вплив стресу на безпеку праці. Управління стресом. Стрес під контролем. Перша допомога. Підготовка до стресу.

Девіз  Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році

Вплив стресу на безпеку праці

Стрес

Стрес під контролем

 

 

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

28 квітня - Всесвітній день охорони праці (Звернення оргкомітету) 28 квітня - Всесвітній день охорони праці (Звернення оргкомітету)

28 квітня 2016 року в Україні відмічається Всесвітній день охорони праці.

Девіз 2016 року - "Стрес на робочому місці: колективний виклик".

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.


ПЛАН ЗАХОДІВ із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2016 році під девізом "Стрес на робочому місці: колестивний виклик"

 

ПЛАН ЗАХОДІВ з підготовки та проведення в Чернігівській області у 2016 році Дня охорони праці під девізом "Стрес на робочому місці: колестивний виклик"

Привітання з 8 березня!

Вітаємо з 8 березня! Вітаємо з 8 березня!

Чарівні пані

 

Мені приємно Вас вітати з Вашим святом!

 

8 Березня має свою особливість, бо приходить разом з весною!

 

Нехай вона принесе Вам радість життя, оптимізм і впевненість!

 

Нехай єднає нас у добрих починаннях і праці та дарує порозуміння!

Щасливої долі, успіхів, родинного затишку, сильних та надійних чоловіків поруч, справжнього шаленого кохання!

 

 

З повагою

Директор ДП "Чернігівський ЕТЦ Держпраці"                                М. Штанько

 

Увага! Оголошується конкурс!

Увага! Оголошується конкурс! Увага! Оголошується конкурс!

 З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці в Україні у 2016 році оголошується Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Конкурс організовується та проводиться ДП «Редакція журналу «Охорона праці» під патронатом управління Держпраці у Чернігівській області, за підтримки ДП «Чернігівський ЕТЦ».

Вимоги та умови конкурсу викладені в «Положенні про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Інформацію про дату проведення, склад журі, контактні телефони буде надано додатково.  

Проведено виїзне практичне зайняття щодо впровадження системи управління ризиками/

Проведено виїзне практичне зайняття щодо впровадження системи управління ризиками в НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Проведено виїзне практичне зайняття щодо впровадження системи управління ризиками в НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

     Управлінням Держпраці проведено виїзне практичне зайняття щодо впровадження системи управління ризиками в НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта». Посадові особи управління, спільно з представниками ДП «Чернігівський ЕТЦ Держпраці», відвідали Леляківське та Мільківське родовища природного газу у Прилуцькому районі Чернігівської області, де безпосередньо на об’єктах видобування та транспортування нафти і газу були розглянуті методи і підходи щодо оцінювання існуючих ризиків та шляхи їх зниження

     Також присутнім на заході керівникам підрозділів та спеціалістам підприємства було надано рекомендації щодо удосконалення системи управління охороною праці на основі впровадження системи управління ризиками

     При цьому присутнім було наголошено на пріоритетних завданнях та шляхах впровадження новітніх європейських розробок у сфері систем управління ризиками, зокрема, у галузі видобування, зберігання та транспортування нафти і газу.

Довідка

     Система управління виробничими ризиками є обов'язковою складовою системи управління охороною праці. У рамках цієї системи, крім функцій управління виробничими ризиками, відбуваються процеси організації, планування, регулювання та контролю за виробничим середовищем та безпекою виробництва в цілому.

     Головною метою системи управління виробничими ризиками є підвищення рівня захисту працівників від впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів, у тому числі, попередження виробничих аварій, травматизму і професійних захворювань.

УПРАВЛІННЯ ПОПЕРЕДЖУЄ

УПРАВЛІННЯ ПОПЕРЕДЖУЄ УПРАВЛІННЯ ПОПЕРЕДЖУЄ

З метою запобігання виникненню аварій та нещасних випадків в навчальних закладах Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про основні вимоги охорони праці у зв’язку з наближенням нового навчального року.

     В першу чергу необхідно забезпечити безпечну і надійну експлуатацію будівель та споруд навчальних закладів, а саме:

- провести огляд технічного стану будівель та споруд з метою запобігання їх руйнуванню, в тому числі, огляд стану внутрішніх мереж водопостачання, каналізації і теплопостачання, вентиляцйних систем;

- особливу увагу приділити елементам дерев`яних конструкцій, що торкаються грунту, закладним елементам цегляної кладки чи бетонних конструкцій, місцям значних температурних перепадів;

- обстежити території навчальних закладів і прилеглі території з метою виявлення обєктів, що становлять потенційну небезпеку. Проінформувати відповідні служби про виявлені порушення;

- провести в навчальних закладах перевірку евакуаційних виходів, коридорів, тамбурів, східців, розробити план евакуації людей в надзвичайних ситуаціях;

- розробити і затвердити у встановленому порядку плани-графіки ремонту та випробувань обладнання, теплових мереж на період проведення ремонтно-профілактичних і налагоджувальних робіт, з врахуванням дефектів, виявлених в попередньому сезоні;

- виконати промивку водопідігрівачів, внутрішніх систем опалення, провести гідравлічні випробування систем теплопостачання, водопідігрівачів (при наявності) з оформленням відповідних актів, згідно з вимогами, передбаченими нормативними актами та технічною документацією;

- провести ревізію запірної та регулюючої арматури обладнання і трубопроводів, відновити, виконати їх заміну або ремонт, а також налагодження автоматики безпеки на водопідігрівачах ;

- провести своєчасну повірку та ремонт приладів обліку електро-, газо-, тепло-, та водопостачання тощо.

В котельнях перед початком опалювального сезону необхідно забезпечити:

- наявність у кочегарів (операторів) посвідчень на право обслуговування водогрійних котлів;

- наявність графіка роботи кочегарів (операторів), затвердженого керівником закладу освіти;

- наявність і справність припливно-витяжної вентиляції приміщення котельні;

- проведення щорічної перевірки контрольно-вимірювальних приладів, наявність на шкалах манометрів червоної риски, що вказує на гранично-допустимий тиск;

- перевірку стану електропроводки й світильників, освітленість робочих місць (електропроводи не повинні мати порушень ізоляції, не допускається наявність оголених проводів і контактів. Магнітні пускачі повинні бути закриті кришками. Забороняється користуватися електронагрівальними приладами з відкритою спіраллю, а також нестандартними й саморобними приладами.);

- наявність захисного огородження сполучних муфт електродвигунів і насосів;

- справний технічний і санітарний стан приміщень котельні, електробезпеку і пожежну безпеку, вільні проходи в приміщені котельної;

- наявність і справність понижуючого 12-вольтового трансформатора і 12-вольтової переносної лампи, а також електричного ліхтаря;

- наявність й укомплектованість аптечки (аптечка повинна бути укомплектована необхідними для надання першої допомоги медичними і перев'язочними матеріалами та протиопіковими засобами. На дверцятах аптечки або поруч із нею необхідно розмістити інструкцію з надання першої допомоги при травмах, та вказати адресу і номер телефону найближчої лікувальної установи);

- наявність і належний стан спецодягу та індивідуальних засобів захисту (кожному кочегарові (операторові) видаються безкоштовно: комбінезон бавовняний, рукавиці комбіновані, окуляри захисні, респіратор або протигаз).

- забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.

     Перед включенням у роботу установок сезонної дії, в тому числі опалювальних котлів, забезпечити прочищення газоходів, перевірку справності газоходів і систем вентиляції, проведення технічного обслуговування газових приладів; перевірити у вбудованих і прибудованих котельнях газонепроникність огороджувальних конструкцій приміщень.

  Готовність до роботи обладнання сезонної дії, що використовує газ, необхідно оформляти відповідним актом. Зняття заглушок і пуск газу проводити за наявності документів, які підтверджують виконання цих робіт;

 

Призначено керівника Управління Держпраці

Призначено керівника Управління Держпраці Призначено керівника Управління Держпраці

     5 серпня Голова Держпраці України Роман Чернега  представив колективу працівників начальника Управління Держпраці  в Чернігівській області. Ним став Сергій Дорошенко.

     Під час представлення  Роман Чернега зазначив, що основним завданням державної Служби з питань праці є попередження виробничого травматизму та захист трудових прав працівників.

     Також він підкреслив, що створення нової структури проводиться в напряму гармонізації з вимогами директив Евросоюзу, що дасть можливість вивести діяльність Служби на новий, вищий рівень ефективності.

     При цьому найбільш результативним було названо комплексний підхід к роботі з підприємствами, який поєднує як наглядові, так і профілактичні дії з боку державного органу. Найбільшого застосування саме превентивних заходів потребують підприємства малого бізнесу, яким, в першу чергу, в період становлення, необхідна кваліфікована інформаційно-консультаційна підтримка.

     Голова Служби провів прес-конференцію з представниками чернігівських ЗМІ, під час якої відповів на питання журналістів, . та дав інтервю в студії Чернігівській обласній телерадіокомпанії, де відповів на ряд гострих питань ведучого програми. Під час інтерв’ю Голова Служби наголосив на важливому значенні роботи з упорядкування законодавчої бази з охорони праці та захисту трудових прав працівників, яку вже декілька місяців проводить Держпраці.

     Перебуваючи з робочим візитом в Чернігові Голова Державної Служби України з питань праці, також відвідав Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці України, ПАТ «Чернігівобленерго» та деякі його підрозділи, а також поспілкувався з працівниками Управління та обговорив головні напрямки подальшої діяльності.

Шановні споживачі природного газу!

Шановні  споживачі природного газу! Шановні споживачі природного газу!

У зв’язку з початком опалювального періоду та з метою запобігання нещасним випадкам нагадуємо, що користування побутовими газовими приладами за умов дотримання правил і інструкцій э безпечним та зручним.

Проте, неправильна експлуатація газових приладів, та відсутність належного догляду за ними може призвести не тільки до вибухів і пожеж, але й до смертельних отруєнь.

Пам'ятайте:

 • приміщення, де встановлені газові прилади, повинні повністю провітрюватись;

 • перед розпалюванням, після включення і періодично під час роботи газових приладів, підключених до димоходів, обов'язково перевірте наявність тяги. А саме, піднесіть смужку паперу до оглядового отвору в газопальникових приладах. Якщо смужка паперу втягується усередину - це свідчить про наявність тяги; якщо залишається нерухомою - тяга відсутня; якщо відхиляється від газового приладу у бік приміщення - тяга зворотна. При відсутності або зворотній тязі, а також під час сильного вітру, дощу, різкому перепаді температури зовнішнього повітря, користуватися газовими приладами з відводом продуктів згоряння в димохід категорично забороняється - це смертельно небезпечно;

 • подальше користування газовими приладами можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;

 • не допускається залишати без нагляду газові прилади, що працюють;

 • не дозволяється самовільно переміщати, ремонтувати газові прилади, відключати діючі газові прилади або підключати нові газові прилади.

 • побутові балони зі зрідженим вуглеводневим газом необхідно заправляти виключно на газонаповнювальних пунктах та станціях спеціалізованих газових господарств:

 • не дозволяється підігрівати балони із зрідженим вуглеводневим газом і встановлювати їх поблизу опалювальних приладів.

 • забороняється самовільне встановлення та підключення балонів, їх зберігання у підвалах житлових будинків, перевезення балонів громадським транспортом;

 • при появі запаху газу негайно закрийте газові крани і провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення, електроприлади і електроапаратуру. Викличте аварійну службу газу за телефоном 104

Теруправління Держгірпромнагляду

у Чернігівській області
 

Забезпечити безпеку зернозбиральних робіт

Забезпечити безпеку зернозбиральних робіт Забезпечити безпеку зернозбиральних робіт
Для попередження виробничого травматизму та аварій управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про основні вимоги безпеки під час виконання зернозбиральних робіт. Перед початком робіт керівники підприємств, фермери повинні провести ряд організаційних заходів.
 
В першу чергу, необхідно забезпечити:
 • проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю. Проведення інструктажів фіксується в журналах з охорони праці; інструктажі проводять інженерно-технічні працівники, які пройшли відповідне навчання (1 раз на три роки) і мають відповідне посвідчення;

 • допуск до роботи на тракторах та комбайнах механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право керування сільськогосподарською технікою відповідної категорії;
 • реєстрацію та відповідний технічний контроль зернозбиральних комбайнів та іншої техніка, яка залучається до роботи;
 • розроблення схеми руху транспорту по території та на полях господарства, з визначенням дозволених та заборонених напрямків руху; ознайомлення під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів;
 • обладнання місць короткочасного відпочинку та вживання їжі, майданчиків для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів; укомплектування всіх робочих місць, тракторів та зернозбиральних комбайнів медичними аптечками першої допомоги, знаками аварійної зупинки, шансовим інструментом та первинними засобами пожежогасіння;
 • огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, в тому числі, зерноочисних машин;
 • підготовку земельних ділянок для роботи машинно-тракторних агрегатів, перевірку наявності провисання проводів ліній електропередач;
 • забезпечення всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

Під час скиртування необхідно:

 • особам, які працюють на скиртуванні соломи, провести медогляд та спеціальне навчання і перевірку знань з охорони праці;
 • забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами індивідуального захисту та сігналізації;
 • колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

Для забезпечення безпеки дорожнього руху:

 • обов'язкове проведення медичних перед- та післярейсових оглядів водіїв та механізаторів, окремих осіб технічного персоналу;
 • наявність посвідчення на право керування транспортом відповідної категорії, дорожнього листа, товарно-транспортних документів;
 • контроль за своєчасністю повернення транспорту та сільськогосподарської техніки на місце зберігання та здача її під охорону, не дозволяти залишати сільськогосподарську техніку вдома у водія чи механізатора.
На зернотоках та зерноскладах необхідно:
 • провести лабораторну перевірку опору ізоляції заземлювальних пристроїв, опору петлі фаза-нуль;
 • при вході встановити плакати: «Вхід стороннім особам заборонено»;
 • бункери для зерна повинні мати решітки або кришки на лазових і завантажувальних люках і бути обов'язково замкнені.
 • під час виконання ремонтних і обслуговуючих робіт потрібно вимикати електричну напругу; на рубильниках та пускових пристроях вивішувати таблички: «Не вмикати, працюють люди!» та виконувати інші вимоги електробезпеки.

Забезпечити безпеку при заготівлі і переробці брухту та відходів чорних і кольорових металів.

Забезпечити безпеку при заготівлі і переробці брухту та відходів 
чорних і кольорових металів. Забезпечити безпеку при заготівлі і переробці брухту та відходів чорних і кольорових металів.

     Для попередження виробничого травматизму та аварій Управління Держпраці у Чернігівській області нагадує про основні вимоги безпеки при заготівлі і переробці брухту та відходів чорних і кольорових металів. Перед початком робіт керівники підприємств, повинні провести ряд організаційних заходів.

В першу чергу необхідно забезпечити:

 • проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь в заготівлі і переробці брухту та відходів чорних і кольорових металів. Проведення інструктажів фіксується в журналах реестрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі проводять інженерно-технічні працівники, які пройшли відповідне навчання та перевірку знань (1 раз на три роки) і мають відповідне посвідчення;

 • допуск до роботи в цеху або на дільниці працівників не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право виконання робіт з підвищеною небезпекою;

 • призначення відповідальних за технічний стан та безпечну експлуатацію: електрогосподарства, вантажопідіймальних механізмів та устаткування, газового господарства, кисневого устаткування та транспортних засобів;

 •   реєстрацію та відповідний технічний огляд для вантажопідіймальних механізмів та іншого технологічного транспорту, які підлягають реєстрації в органах Держгірпромнагляду

 •   розроблення схеми руху транспорту по території з позначенням дозволених та заборонених напрямків руху, вантажно-розвантажувальних майданчиків та місць вивантаження та навантаження;

 • обладнання санітарно-побутових приміщень, складських приміщень для зберігання деталей і устаткування, майданчиків для зберігання брухту та відходів чорних і кольорових металів у відповідності до вимог нормативно-правових актів з охорони праці;

 • устаткування запобіжними пристроями, зблокованими з пусковими механізмами та огородженням всіх обертових частин машин і механізмів;

 • справною і перевіреною газорізальною апаратурою та повіреними вимірювальними пристроями;

 • належне зберігання посудин, що працюють під тиском в запроектованих місцях та у відповідності до вимог нормативно-правових актів з охорони праці;

 • всіх працівників, які будуть зайняті заготівлею і переробкою брухту спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами.

 

Для забезпечення вибухобезпеки при заготівлі і переробці металобрухту необхідно:

 

 • розпорядженням по підприємству призначити відповідальних осіб по контролю за вибухонебезпекою при сортуванні брухту та відходів чорних і кольорових металів. Відповідальні особи проходять навчання з піротехнічного контролю відповідно до вимог нормативно-правових актів;

 • під час відбирання і усунення з брухту предметів, що містять небезпечні речовини, на підприємствах, у цехах і на майданчиках у кожній зміні повинна працювати уповноважена особа, яка пройшла навчання за данним видом контролю відповідно до вимог нормативно-правових актів;

 • включити в програму навчання газорізальників вимоги по забезпеченню вибухобезпеки металобрухту при його переробці і переплавленні з урахуванням вимог нормативно-правових актів;

 • роботи, пов'язані з перенесенням, навантаженням і розвантаженням небезпечних предметів і транспортуванням їх до місця зберігання, здійснювати тільки вдень під керівництвом уповноваженої особи;

 • відділення кольорових металів від вибухонебезпечного брухту (предметів) повинно здійснювати за нарядом-допуском;

 • перед початком пакетування брухту працівник, що завантажує металобрухт, повинен персонально переконатися у відсутності вибухонебезпечних предметів і легкозаймистих речовин;

 • при виготовленні пакетів не запресовувати у них неметалічні матеріали, деталі устаткування, що містять олії, ємності з водою чи льодом. 

Заступник начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії теруправління

Заступник начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії теруправління Заступник начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії теруправління
     На колегії управління розглянуто дотримання ТОВ «Агронафта» вимог безпечної експлуатації нафтобази. Присутніми було заслухано доповідь начальника відділу на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Чернігівській області та звіт заступника директора ТОВ «Агронафта».
 
     За результатами обговорення доповіді та звіту, а також з урахуванням пропозицій членів колегії, було прийнято рішення визнати незадовільною роботу з охорони праці та промислової безпеки ТОВ «Агронафта». Також рішенням колегії керівника підприємства зобовязано виконати ряд заходів до приведення стану охорони праці та промислової безпеки у відповідність до вимог діючих нормативно-правових актів.
 
     Зокрема, забезпечити в повному обсязі виконання вимог «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».
 
     Керівнику ТОВ «Агронафта» необхідно забезпечити проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівникам ( в тому числі, відповідальним особам ) у відповідності до вимог «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці» та галузевих правил, а також належний контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

 

            Виконання рішення колегії знаходиться на контролі управління.

ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ПОПЕРЕДЖУЄ

ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ПОПЕРЕДЖУЄ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ПОПЕРЕДЖУЄ

     У зв’язку з настанням літнього періоду та підвищенням температури навколишнього середовища підвищується ризик виникнення нещасних випадків під час виконання газонебезпечних робіт у колодязях, очисних спорудах, ємностях тощо.

     Враховуючи вищевикладене територіальне управління нагадує про основні вимоги безпеки під час виконання газонебезпечних робі, а саме:

- до роботи в колодязях систем водопостачання і водовідведення допускаються особи, які пройшли інструктаж з безпечних прийомів і методів роботи;

- при направленні робітників на виконання робіт в колодязях, підземних комунікаціях відповідальні за проведення робіт керівники зобов'язані виписувати наряд-допуск із зазначенням небезпек і заходів захисту;
- при технічному (глибокому) огляді та роботах, пов'язаних зі спуском робітника в колодязь, бригада повинна складатися не менше ніж з трьох осіб: один працює в колодязі, другий - на поверхні, третій спеціально спостерігає за роботою в колодязі і у разі потреби надає допомогу працюючому в колодязі. Забороняється відволікати на інші роботи спостерігача, доки працівник в колодязі не вийде на поверхню;
- перед спуском у колодязь необхідно переконатися у відсутності його загазованості, для чого використовують газоаналізатори (індикатори газу) або лампу ЛБВК відповідно до інструкцій заводу-виробника, а також у міцності скоб або сходів за допомогою жердини;
- лампу ЛБВК запалюють на поверхні, вдалині від відкритого колодязя. Забороняється запалювати лампу в колодязях. Незалежно від результатів перевірки робітнику забороняється спускатися в колодязь і працювати в ньому без запобіжного пояса і палаючої лампи ЛБВК;
- при роботах в колодязях та інших підземних комунікаціях, де можуть скупчуватися вибухонебезпечні гази, дозволяється користуватися для освітлення акумуляторними ліхтарями напругою не вище 6 В. Палити і користуватися відкритим вогнем в цих місцях забороняється;

- при виявленні газу в колодязі потрібно видалити його. Після видалення газу працювати в колодязі дозволяється з постійним нагнітанням повітря вентилятором. При цьому для контролю лампа ЛБВК повинна перебувати в колодязі;

- для видалення газу слід застосовувати:
а) природне провітрювання шляхом відкривання кришки робочого колодязя і двох сусідніх (розташованих вище та нижче ) оглядових колодязів;
б) нагнітання повітря ручним вентилятором або повітродувками, встановленими на
спецмашинах;
в) заповнення водою з пожежного гідранта, який знаходиться у водопровідному колодязі (з наступною відкачкою води);
- категорично забороняється видаляти газ випалюванням або подачею кисню з балона;
- за неможливості повного видалення газу з колодязя, спуск робітника в колодязь дозволяється тільки в ізолюючому або шланговому протигазі марки ПШ-1 або ПШ-2, шланг якого виведений на поверхню на 2 м у бік від колодязя. Працювати в колодязі робітнику в масці з викидним шлангом дозволяється без перерви не більше 10 хвилин;
- бригада, що виконує роботи в колодязях, повинна мати наступні запобіжні та захисні пристосування: індивідуальні запобіжні пояси на кожного члена бригади з лямками і
мотузками, які пройшли попередні випробування (довжина мотузки повинна бути не
менше ніж на 2 м більше глибини колодязя); мотузку з карабіном; сигнальний жилет, захисну каску; шланговий протигаз зі шлангом довжиною на 2 м більше глибини колодязя, але загальною довжиною не більше 12 м(категорично забороняється замінювати ізолюючий
протигаз фільтруючим); дві лампи ЛБВК; акумуляторний ліхтар напругою не вище 6 В (категорично забороняється замінювати акумуляторний ліхтар джерелом світла з відкритим вогнем); ручний або механічний вентилятор; огороджувальні переносні знаки встановленого зразку; гаки та ломи для відкривання кришок колодязів; жердина або складна лінійка для перевірки міцності скоб

Довідка:

     Кожного року в Україні трапляються нещасні випадки під час виконання газонебезпечних робіт у колодязях та замкнених просторах та спорудах. Внаслідок однієї такої події зазвичай гине не одна, а декілька осіб одночасно. Головна причина - невиконання вимог нормативних актів з охорони праці щодо організації та проведення робіт підвищеної небезпеки.

В ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбудеться 23 червня 2015 року семінар-навчання з роз’яснення вимог нових

В ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбудеться 23 червня 2015 року семінар-навчання з роз’яснення вимог нових Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт В ДП «Чернігівський ЕТЦ» відбудеться 23 червня 2015 року семінар-навчання з роз’яснення вимог нових Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

     ДП «Чернігівський ЕТЦ» повідомляє , що набули чинності «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт», які затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисло-вості України від 19.01.2015   №21  та  зареєстровані  в  Міністерстві  юстиції України 03.02.2015р. за №124/26569 (далі – Правила).
З метою роз’яснення вимог нових Правил ДП «Чернігівський ЕТЦ» організовує 23
 червня 2015 року семінар-навчання для фахівців суб’єктів господарювання незалежно від форм власності й організацій-но-правової форми, які в процесі своєї діяльності виконують вантажно-розвантажувальні роботи, на-вантаження (розвантаження) або вивантаження. Під час проведення семінару будуть висвітлені загаль-ні вимоги організації безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

     Усі учасники після успішної перевірки знань отримають  відповідні посвідчення та матеріали семінару.

Реєстрація учасників з 9.30 до 10.00.

Початок семінару о 10.00.

     Семінар-навчання буде проведено на базі ДП «Чернігівський ЕТЦ» за адресою: м.Чернігів, вул.Красносільського, 89.

     Вартість семінару для однієї особи складає 256 грн. 21 коп. (разом з ПДВ).

     Заявки щодо участі у семінарі приймаються за тел.617-997, 617-222,

    факс: (0462) 618-222.

 
 
 
 
 
 
 

Виконуючий обов’язки начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії теруправління щодо дотримання

Виконуючий обов’язки начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії теруправління щодо дотримання ПАТ «Облтеплокомуненерго» Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) Виконуючий обов’язки начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії теруправління щодо дотримання ПАТ «Облтеплокомуненерго» Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування)

     Виконуючий обов’язки начальника ЕТЦ взяв участь у засіданні колегії тер управління, під час якого було розглянуто дотримання ПАТ «Облтеплокомуненерго» Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

     Присутніми було заслухано звіт першого заступника голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» про виконання рішень колегії теруправління , яка відбулась у квітні поточного року, зокрема щодо дотримання вимог зазначеного Порядку.

     За результатами обговорення виступу та з урахуванням пропозицій членів колегії, було прийнято рішення з вимогами до керівника підприємства щодо посилення контролю за дотриманням працівниками «Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки»; вжиття заходів щодо недопущення порушень трудової та виробничої дисципліни, а також під час оформлення висновків експертизи.

     Колегією також було заслухано звіт заступника командира Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо виконання заходів, запропонованих комісією із спеціального розслідування.нещасного випадку, який стався у загоні минулого року.

            Рішенням колегії роботу загону з охорони праці визнано недостатньою.  

         Керівнику загону вказано на необхідність забезпечення своєчасного та в повному             обсязі виконання заходів. запропонованих комісією із спеціального розслідування.

 

Безпека експлуатації ліфтів - серед пріоритетів діяльності ДП «Чернігівський ЕТЦ»

Безпека експлуатації ліфтів - серед пріоритетів  діяльності ДП «Чернігівський ЕТЦ» Безпека експлуатації ліфтів - серед пріоритетів діяльності ДП «Чернігівський ЕТЦ»

     Актуальні питання обговорено на нараді з керівниками комунальних підприємств, що експлуатують ліфти, та підприємств, які обслуговують ліфтове господарство Чернігівської області. Участь у заході взяли посадові особи теруправління, представники ДП «Чернігівський ЕТЦ» та заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації.

     Під час засідання розглядався стан виконання Програм модернізації та заміни ліфтів на 2008-2015 роки у житловому фонді Чернігова, а також міст Ніжин та Прилуки Присутніми було обговорено проблемні питання, які виникають під час експлуатації та обслуговування і ремонту ліфтів житлового фонду області.

     Про особливості проведення експертних обстежень (технічних діагностувань) ліфтів, які відпрацювали встановлений термін експлуатації, учасникам наради доповів представник ДП «Чернігівський ЕТЦ».

   В підсумок обговорення проблем ліфтового господарства Чернігівщини було вирішено: за підтримки департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації створити комісії, до складу яких увійдуть представники підприємств, що експлуатують ліфти, теруправління та ДП «Чернігівський ЕТЦ». Такими комісіями буде проведено огляд ряду найбільш проблемних ліфтів, згідно переліку, складеного підприємствами, які обслуговують це обладнання.

   У зв’язку з дією мораторію на перевірки підприємств державними наглядовими структурами, висновки щодо технічного стану ліфтів, зроблені зазначеними комісіями, повинні стати підставою для подальшої роботи щодо забезпечення безпеки жителів Чернігівщини.

  Також на нараді було обговорено співпрацю обслуговуючих організацій та теруправління у разі надходження на ринок області неякісних запасних частин та механізмів для ремонту ліфтів.

В Чернігові проведено круглий стіл до Дня охорони праці

В Чернігові проведено круглий стіл до Дня охорони праці В Чернігові проведено круглий стіл до Дня охорони праці

      В рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці в Чернігові відбулось засідання круглого столу з соціальними партнерами під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці». Учасниками було обговорено нагальні питання охорони праці, серед них – профілактика виробничого травматизму в умовах дії мораторію на перевірки підприємств наглядовими органами.

   Під час засідання були наведені конкретні факти поліпшення стану охорони праці на підприємствах після вжиття профілактичних заходів, в тому числі, згідно приписів та рекомендацій, виданих теруправлінням, а також експертних обстежень та технічного діагностування, проведених ДП «Чернігівський ЕТЦ». При цьому було оприлюднене приклади економічної доцільності впровадження безпечних сучасних технологій та модернізації обладнання на підприємствах, в учбових і лікувальних закладах тощо.

    Серед учасників заходу - представники теруправління Держгірпромнагляду у Чернігівській області, ДП «Чернігівський ЕТЦ», Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, виконавчої дирекції ФССНВ у Чернігівської області, інші соціальні партнери, а також керівники провідних підприємств Чернігівської області. Всього участь у круглому столі взяли представники біля 50-ти підприємств, установ та організацій області.


 • © Державне підриємство "Чернігівський експертно-технічній центр Держпраці"
  Розроблено ACT+
 • При використанні матеріалів посилання на Державне підриємство "Чернігівський
  експертно-технічній центр" обов'язкове