Державне підприємство Чернігівський ЕТЦ
"Кожен має право на належнi, безпечнi та здоровi умови працi"
Конституцiя Украïни, ст.43
menu.authorize

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега перебував в Чернігові.

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега перебував в Чернігові.

У Чернігові 17 серпня 2017 року з робочим візитом перебував 
голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. У Чернігові 17 серпня 2017 року з робочим візитом перебував голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Програма візиту передбачала участь очільника служби у засіданні Колегії Управління Держпраці в області.

 Колегія проходила у конференц - залі Чернігівської обласної ради. Під час заходу розглядалися підсумки роботи Управління за І півріччя 2017 року. Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко та керівники структурних підрозділів Управління доповіли про проведену роботу і досягнуті результати.

Виступаючи на колегії Роман Чернега акцентував увагу присутніх на актуальних питаннях дотримання законодавства про працю: заборгованості по заробітній платі, недотриманні виплат мінімальної заробітної плати, легалізації трудових відносин. За твердженням Романа Чернеги, саме державні інспектори на місцях мають сприяти вирішенню цих питань.

 

Втім основним питанням наради стало обговорення стратегічних завдань і пріоритетів діяльності Держпраці у контексті реалізації рішень щодо сприяння виконавчим органам місцевих рад та об’єднаних територіальних громад у питаннях здійснення ними делегованих повноважень щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Голова Держпраці закликав державних інспекторів бути у своїй професійній сфері «кращими з кращих» задля того, щоб проблема виробничого травматизму поступово зводилася нанівець. «Орієнтиром нашої роботи має бути результат. А результат – це легально оформлені працівники, відсутність зарплат «у конвертах», збережене життя і здоров’я кожної працюючої людини» – підкреслив він.

Очільник Держпраці наголосив на необхідності зміцнювати і надалі діалог з підприємствами, установами та організаціями області, виробниками, представниками бізнесу – під час проведення робочих нарад, колегій запрошувати керівників до участі в них.

У роботі  Колегії прийняв участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич. Він зазначив, що служба Держпраці одна з перших почала реформуватися, і вже зараз є певні результати. «Держпраці взяли на себе дуже багато повноважень.  Сьогодні вже є позитив і з питань легалізації праці в області, і виплаті мінімальної заробітної плати, і стосовно зменшення рівня заборгованості по зарплаті» – підкреслив він. Леонід Сахневич зазначив, що під час становлення ОТГ виникає багато проблемних питань, разом з повноваженнями з’являється велика зона відповідальності. Він запевнив, що всі структурні підрозділи ОДА готові сприяти ОТГ у вирішенні нагальних проблем.

 Крім того, у рамках робочої поїздки Роман Чернега провів зустріч із представниками об’єднаних територіальних громад Чернігівської області, під час якої учасники мали змогу поставити Голові Держпраці найактуальніші для себе питання стосовно делегованих повноважень щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю й занятість населення і отримати від нього роз’яснення і рекомендації. Роман Чернега пообіцяв разом з колегами з Держпраці опрацювати ці питання та ініціювати їх вирішення перед Кабміном.


  • © Державне підриємство "Чернігівський експертно-технічній центр Держпраці"
    Розроблено ACT+
  • При використанні матеріалів посилання на Державне підриємство "Чернігівський
    експертно-технічній центр" обов'язкове